www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 01/29/2018 - 14:00

Svůj život si bez televize už pomalu ani nedokážeme představit. Pouštíme ji ve volných chvílích a slouží k zábavě i poznání. Nejčastěji se televizor umisťuje do obývacího pokoje, ale je možné dát ho také do ložnice. Nové moderní ploché obrazovky se dají připevnit přímo ke stěně, ale přesto jsou televizní stolky jakousi klasikou, kam můžete uschovat i řadu dalších věcí. A jak vybrat ten správný?

Dostatečně velké rozměry

Jak velkou máte televizi? Je to moderní úzká plazma, LED, nebo LCD? V takovém případě řešíte pouze šířku vybraného stolku. Pokud ale vlastníte velkou CRT televizi, budete se zaobírat také hloubkou daného stolu. Velikost bývá limitovaná volným místem pokoji. V řadě případů je možné televizním stolkem nahradit celou velkou obývací stěnu, kterou nevyužijete. Místo ušetříte například s rohovým televizním stolkem.

Další poličky a úložné prostory

Praktický podstavec pod televizor neznamená pouze poličku na položení obrazovky. Většinou se jedná o malou promyšlenou skříňku, kde najdete menší skříňky a další dělené poličky například pro DVD přehrávač a rádio. Při výběru tedy sledujte celkové uspořádání zvoleného stolku, ať získáte co možná nejvíce praktické řešení. S chytře zvoleným stolem pod televizor je možné dosáhnout efektního minimalistického uspořádání, kdy zůstane zachována funkce pro ukládání všech potřebných věcí.

Designové sladění s ostatním vybavením v pokoji

Naším cílem je pěkně uspořádaný byt, kde spolu všechno vybavení ladí a vzájemně se doplňuje. Myslete na to i při výběru televizního stolku a vyberte barevně i stylově ladící variantu. Klasikou jsou typy s použitím masivu, které vynikají svým krásným vzhledem, odolností a pevností. Moderní kusy nábytku jsou často vyvedené ve světlých a tmavých barvách, aby pomáhaly vytvářet efektní a dynamický kontrast v pokoji. Pokud máte malou místnost a chcete ji opticky zvětšit, zvolte bílý nábytek.

reklama: