www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 07/30/2017 - 12:51

Při nákupu ojetého vozu se můžete velmi často nehezky napálit, přitom spousta začátečníku mnohé chyby opatuje stále dokola. Nenahrávejte vychytralým prodejcům ojetin i vy a přečtěte si čtyři nejčastější chyby, které kupující při nákupu ojetého vozu dělá.

 

1. Špatný průzkum trhu

Projet pár autobazarů a inzerátů, vybrat si auto a hned se pro něj vydat. Takovýto nedostatečný rozhled v nabídce ojetých automobilů může zapříčinit, že se ochudíte o další skvělé nabídky, na které byste narazili s větší dávkou trpělivosti. Naučte se také ihned filtrovat špatné nabídky a sledujte ceny, které by nikdy neměly být tím hlavním vodítkem. Cenu držte ve zdravém středu, ty nejlevnější nabídky jsou vždy trochu podezřelé a raději se jim vyhněte. U vhodných nabídek také prověřte reálnost inzerovaných údajů, kterými může být kilometrový nájezd, výbava nebo stáří.

 

2. Nedostatečná prohlídka auta

Zamilovali jste se do svého vybraného ojetého automobilu? Pak určitě přes růžové brýle nepřehlédněte možné nedostatky, které autu buďto na místě odpustíte nebo si jich vůbec nevšimnete, jelikož už se v něm vidíte při cestě domů. Velký problém může znamenat nezkontrolování spojů na karoserii, které mohou značit minulé opravy a havárie. Sledujte i barevnou shodu laku nebo vybavení airbagy, které po havárii mohou chybět. Zkontrolujte i takové drobnosti jako je funkční dálkové ovládání centrálního zamykání nebo funkčnost nastavení tachometru v autě. Vždy si tedy vyžádejte zkušební jízdu!

 

3. Neověření historie vozidla

Prodejci často rádi o vozidlech lžou, vždy si tedy zkontrolujte, zda je servisní kniha pravá! Zkontrolovat to můžete zavoláním do servisu, který je v servisní knize uveden na posledním razítku. Nezapomeňte ověřit ani právní titul k prodeji vozidla, abyste nemuseli narazit na problém při reklamaci vozidla, kdy se vlastně nebudete mít na koho obrátit. Přesvědčte se také, že autobazar, a tedy poté vy, budete vlastnit veškeré autoklíče k vozidlu.

 

4. Emoce

Nikdy se při koupi ojetiny nesoustřeďte na vaše emoce. V případě, že si vyberete auto vašich snů, má totiž mnoho kupců zarputilou představu, že nic lepšího už neexistuje a tohle auto zkrátka potřebují. V takovém případě byste mohli nehezky narazit, jelikož můžete přehlédnout stopy, které vedou k nedokonalé opravě vozidla po havárii, vadám řídící jednotky a mnohé další detaily, na které se přestanete soustředit. Na prohlídku auta si raději vždy berte odborníka z autosalonu nebo vašeho kamaráda, který autům rozumí.

 

 

 

reklama: