www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 04/21/2017 - 06:58

Katalánská metropole Barcelona patří k nejnavštěvovanějším městům ve Španělsku. A není se čemu divit. Dokáže přilákat turisty, kteří mají rádi historii a památky, poutavá je i pro milovníky sportů. Prakticky každý večer pak ožívají už tak rušné ulice, v nichž se nachází nespočet barů a restaurací, kde si můžete zatančit, případně jen tak posedět s přáteli.

1. Picassovo muzeum

Pokud se rozhodnete zajet na pár dní do Barcelony, rozhodně si nenechte ujít návštěvu Picassova muzea. Najdete v něm celou řadu děl jednoho z nejvýznamnějších malířů minulého století, který je považovaný za zakladatele kubismu. Muzeum má otevřeno každý den kromě pondělí.

2. Socha Kryštofa Kolumba

Barcelona je známá kromě jiného i tím, že odtud na svou slavnou plavbu, během níž objevil Ameriku, vyplul se svou flotilou mořeplavec Kryštof Kolumbus. Dnes jej v katalánském hlavním městě připomíná 60 metrů vysoká socha z 19. století.

3. Las Rablas

Návštěva města se neobejde bez toho, aniž byste zavítali na nejslavnější barcelonskou promenádu Las Rablas, která se line od hlavního náměstí Placa de la Catalunya. Na více než kilometr dlouhé ulici najdete desítky obchůdků a stánků s nejrůznějšími suvenýry, čerstvým ovocem a zeleninou, ale také restaurace a bary, kde si můžete dopřát typické španělské pokrmy a nápoje.

4. Akvárium

Milovníci fauny si jistě nenechají ujít návštěvu tamního akvária. Spatříte v něm několik tisíc živočichů. Dominantou je velká nádrž se žraloky. Díky prosklenému tunelu je budete mít jako na dlani.

5. Camp Nou

Barcelona je pojmem i ve světě sportu. Pánové se mohou na chvíli oddělit od svých drahých poloviček a zajít na slavný Camp Nou, kde své umění předvádějí nejslavnější fotbalové hvězdy, mezi něž se v současné době řadí například Lionel Messi.

Barca, jak městu říkají místní, je úžasným městem plným života. Rozhodně se zde vyplatí pobýt více než 1 den. Proto je dobré si zde zamluvit už dopředu nějaký hotel či penzion. Podívejte se na tip na ubytování v této lokalitě: www.radicestujeme.eu/levne-ubytovani/zeme/spanelsko/barcelona/

reklama: