www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 07/30/2018 - 11:54

Stále více Čechů si plánuje dovolenou a její koupi na poslední chvíli. Někdy je však nabídka tak široká, že není snadné se v ní vyznat. Máte v plánu si letos pořídit dovolenou last minute i vy? Pak si přečtěte našich pět tipů na to, jak vybrat co nejlépe, aby se dovolená povedla!

1. Buďte realisté

Obvykle bývá cena dovolených na poslední chvíli dost nízká, a právě kvůli tomu si ji většina zákazníků pořizuje. Často však od cestovek čekáme zázraky a hledáme last minute zájezdy za tu nejnižší cenu. Kvůli tomu nám někdy proteče mezi prsty velmi lákavá nabídka, která se nám však nezdá dostatečně nízká. Nemějte proto od cestovních kanceláří příliš vysoké nároky a nečekejte nezapomenutelné dovolené, poznávací zájezdy nebo eurovíkendy téměř zadarmo.

2. Celková cena

I když nabízí cestovní kanceláře občas skutečně lákavé nabídky dovolených na poslední chvíli, někdy se může stát, že se k ceně pojí i další náklady za dítě, transferové poplatky nebo jiné taxy, které vám při zjišťování ceny byly zatajeny. Výsledná cena by vás pak mohla velmi překvapit, jelikož by pro vás zájezd nebyl nijak výhodný. Dopředu si tedy dobře pročtěte veškeré podmínky a poplatky, které je nutné zaplatit.

3. Porovnávejte

I když si myslíte, že jste narazili na tu ideální dovolenou, vždy si váš tip porovnejte s jinou cestovní kanceláří. Ta může nabízet zcela totožný hotel za ještě lepší cenu, nebo vám ve stejné lokalitě nabídne jiný výhodnější hotel.

4. Potřebné dokumenty

Dovolená u moře či poznávací zájezd na poslední chvíli si žádá připravenost. Aby vám tedy vaše prázdniny vyšly, mějte na paměti, že je nutné zajistit veškeré dokumenty. Nezapomeňte si zkontrolovat platnost vašeho pasu či občanského průkazu nebo si zajistit dobré cestovní pojištění. Mezi nákupem super last minute dovolené a vaším odletem někdy bývá pouze pár hodin. Proto buďte vždy ve střehu!

5. Prověřte okolí

Praktiky některých cestovních kanceláří nejsou tak čisté a výhodné, jak byste očekávali. Prověřujte proto i takové věci jako okolí hotelu, ve kterém budete ubytování. Možná je cena vámi vybraného zájezdu tak nízká proto, že se hotel nachází v ne zrovna klidné nebo hezké čtvrti. Díky dnešním možnostem internetu si můžete sami ověřit, jak vypadá okolí téměř každého hotelu.

 

Jaké máte triky pro výběr té pravé last minute dovolené vy?

 

last minute zájezdy

reklama: