www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 02/08/2018 - 16:36

V současnosti patří nízkoenergetické domy k oblíbeným stavbám, které se vyznačují hlavně nízkou spotřebou a ušetřením za vytápění. Na vytápění nízkoenergetické stavby potřebujete mnohem méně energie než u běžné novostavby. Inspirujte se dalšími výhodami nízkoenergetických domů.

1) Oproti běžným rodinným domům jsou nízkoenergetické domy postaveny tak, aby výrazně ulevili vašemu finančnímu rozpočtu. V porovnání se staršími rodinnými domy, kde se často používá zastaralá topná soustava, okna netěsní tak, jak by měla a celková konstrukce domů má minimální izolační vlastnosti, můžete nízkoenergetickým domem ušetřit dokonce až 80 % úspory.

2) Kromě výrazně nižších nákladů na vytápění domu, jsou nízkoenergetické stavby postaveny tak, aby zamezily tepelným ztrátám. Díky chytrému způsobu stavby jsou vhodné také pro alergiky, protože čerstvý vzduch v těchto domech není zajišťován jen větráním, spojeným s občas nepříjemným průvanem a vpouštěním do domu pylů a dalších alergenů. V nízkoenergetických domech je příjemné klima v létě i v zimě.

3) Tato stavba vám umožní nezávislost na růstu cen energií, přičemž některé výkyvy jsou pro obyvatele starších rodinných domů opravdu citelné. Při stavbě nízkoenergetického domu jsou samozřejmostí nejmodernější technologie a použití kvalitních materiálů. Vybrat si můžete stavbu na klíč, která bude přesně odpovídat vašim přáním a požadavkům.

4) Nízká spotřeba tepla a vyšší úspory energie za vytápění v zimě vám pomohou ušetřit významnou část rozpočtu, ten pak můžete investovat do samotného vybavení domu, popřípadě peníze uložit jako rezervu. Sami si spočítejte, kolik energie utratíte za topení a zjistíte, že se jedná o jednu z největší položek ve vašem rodinném rozpočtu.

5) Můžete namítnout, že náklady na stavbu nízkoenergetického domu jsou příliš vysoké, ale opak je pravdou. Výsledná cena domu závisí na mnoha faktorech a vašich konkrétních požadavcích. Chytře volte velikost stavby, použité materiály a také zdroj vytápění, kterým mohou být solární panely, plynový kotel nebo třeba tepelné čerpadlo. Návratnost této investice je navíc vcelku rychlá, stačí si jednoduše spočítat, kolik financí díky nízkoenergetickému domu ušetříte.

6) Velkou výhodou bydlení v nízkoenergetickém domě jsou také použité technologie. Projekty rodinných domů mohou být vybaveny různými technologiemi, od řízené výměny vzduchu, po rozlišné systémy vytápění. Tyto technologie mají pozitivní vliv nejen na vaši peněženku, ale také na vaše zdraví.

Nechte si poradit odborníky, a pokud si vyberete dřevostavbu, bungalov nebo nízkoenergetický dům, tak nezapomínejte na své představy a klidně se o ně podělte. Jen tak se vám bude bydlet jako v pohádce.

 

reklama: