www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 01/26/2018 - 19:47

Dříve sloužil autoklíč k odemykání dveří automobilu a ke startování. Obě tyto hlavní funkce zůstávají, ale v době moderních technologií se funkce autoklíče znásobila. Autoklíč dnes obsahuje elektronické součástky a umožňuje dálkové odemykání auta, navíc slouží jako prevence proti krádeži auta, a to díky imobilizéru.

1) Pokud jste ještě nikdy neviděli vnitřní část autoklíče, tak pod plastovou krytkou je plošný spoj. Tímto plošným spojem dochází k odemykání automobilu. Zde se nachází také imobilizér, sloužící k zabezpečení auta, ale může být také někdy nepříjemným problémem pro samotné uživatele. I proto existují servisy, které dokáží imobilizér odkódovat a opravit.

2) Určitě už se vám někdy stalo, že jste si zabouchli v autě klíče. Co v takovém případě dělat? Pokud nemáte náhradní klíč u sebe nebo vám jej nemá kdo přivézt, tak je lepší, když zavoláte asistenční službu nebo zámečnickou pohotovost. Ta vám může pomoct auto odemknout a navíc vyrobit náhradní autoklíč. Ten mějte vždy schovaný, například doma.

3) Zajímavostí je, že od 90. let je velké množství aut vybaveno imobilizérem. Je možné vyrobit téměř u všech těchto aut odpovídající autoklíč s imobilizérem, který vám vyrobí v servisu. V některých případech dokonce i na počkání. Nový autoklíč se vyrábí na základě čísla klíče nebo čísla podvozku. Samozřejmostí je i deaktivace nefunkčního imobilizéru, popřípadě nastavení nového kódu.

4) Specializovaný servis dokáže vyrobit nový klíč, pokud starý ztratíte, popřípadě vyrobit klíč, který se vám zlomil. Vyfrézování nového klíče tak nemusí být problém, dokonce ani v případě výroby autoklíče od staršího automobilu. V době moderních technologií existují počítačové programy, které dokážou získat veškerá potřebná data k vytvoření těchto autoklíčů.

5) Auta mají speciální klíče, do kterých se vkládá čip, pomocí kterého je možné nastartovat auto jen s tímto originálním klíčem. I toto se naučili zloději obcházet a v některých případech musel mechanik vyřadit imobilizér z činnosti. V dnešní době není nic divného, když auto zamykáte pomocí dálkového ovládání, popřípadě klíčem ovládáte zavazadlový prostor a další.

6) Některé autoklíče jsou vyloženě nabité funkcemi, až vás to překvapí. Existují autoklíče, které dokážou rozpoznat svého majitele, popřípadě odhalit zloděje auta. Také existují autoklíče, které dokážou rozpoznat tlukot lidského srdce uvnitř stojícího a zamčeného vozu.

7) V servisu můžete využít také dalších služeb, od výroby nového autoklíče, po opravu řídící jednotky nebo seřízení tachometru. Věnujte svému autu pozornost a péči a vaše auto vám tak bude sloužit dlouhou dobu.

8) Rozhodně se nemusíte bát, pokud má váš autoklíč imobilizér. V jakémkoliv případě a při jakémkoliv problému se můžete obrátit na servis a ten vám s vaším problémem pomůže. Do bezpečnosti svého automobilu rozhodně investujte.

 

reklama: