www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 01/26/2018 - 19:53

Při výběru garážových vrat byste měli myslet na několik věcí najednou. Ptejte se přátel, nechte si doporučit ověřenou firmu a vždy dejte přednost kvalitě. Investice do bydlení se vám vrátí a díky vhodným garážovým vratům můžete parkovat pohodlněji, rychleji a bezpečněji.

1) Na trhu je široká nabídka firem, které nabízí prodej, montáž i výrobu garážových vrat. Vždy se zajímejte o reference spokojených zákazníků a nechte si udělat předběžnou kalkulaci. Dejte přednost kvalitě a vybírejte si ověřené firmy, které jsou na trhu již řadu let, mezi nimi například garážové vrata Kružík.

2) Pokud jste se rozhodli pro garážová vrata, tak si vyberte takové, které se budou hodit k vaší garáži i celkovému stylu bydlení. Myslete na dostatek místa v garáži, pohodlné parkování, splnění všech požadovaných norem a také počítejte s tím, že dodací lhůty se pohybují kolem jednoho až dvou měsíců.

3) V garáži vždy nechte dostatečný prostor na manipulaci s autem, ale také na manipulaci s garážovými vraty. Podle toho volte výklopná, zasouvací nebo rolovací garážová vrata. Ideální bude, pokud po stranách vrat necháte minimálně 15 centimetrů a nad stropem alespoň 20 centimetrů místa.

4) Při pořízení garážových vrat se také ptejte na dálkové a mechanické ovládání. Je důležité, aby garážová vrata měla také funkci, která automaticky přeruší chod při najetí na překážku. Tato bezpečností pojistka dokáže zastavit pohon, když vrata při zavírání narazí na předmět a vrata povyjedou mírně nahoru.

5) U sekčních vrat je důležitý také pomalý rozjezd, rychlé otvírání a pomalý dojezd. Vrata tak mají řetězové nebo řemenové pohony a dají se instalovat na různé typy vrat. Tyto motorové pohony si můžete vybrat také s ohledem na výkon.

6) Důležitou vlastností garážových vrat je také způsob otvírání, těsnění garážových vrat, odolnost v nepříznivých povětrnostních podmínkách nebo při změnách počasí. Od vlastností garážových vrat se odvíjí také cena. Vždy pořizuje kvalitní garážové vrata a volte spolehlivého dodavatele, který dodržuje české normy a vlastní potřebné certifikáty.

7) Kromě praktických vlastností se nebojte vybírat vrata také podle vzhledu. Společnost Kružík příchází s revoluční novinkou, kterou je unikátní digitální tisk na čelní plochu vrat. Technologie pracuje pomocí inkoustového tisku s vytvrzováním UV lampou. Povrch je následně lakován matným PUR lakem, což zvyšuje odolnost jak proti UV záření, tak i proti oděru a otěru na maximum.

8) Mezi novinky patří také kolekce UNICO od designérky Ivy Bastlové. Jedná se o 10 dekorů, které jsou pečlivě vybrány, aby zapadaly k moderní architektuře. Některé dekory je dokonce možné barevně upravit, aby se perfektně hodily ke stavbě. Jsou hravé, rafinované a vždy budou působit originálně.

 

reklama: