www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 06/02/2018 - 08:27

Pračku najdeme ve většině domácností. A co sušička? Věřte, že i ta vám vytáhne nejeden trn z paty. Mám v živé paměti svou babičku, když prala na valše. Pamatuji si i ten den, kdy jsme jí koupili pračku. Bála se, že ji nebude umět používat. Nevěřila jí. Avsak naučila se to a postupem času uznala, že jí ušetří hodně práce. Podobné to dnes má hodně lidí se sušičkou. Myslí si, že ji nepotřebují. Jejích kvalit uznají až poté, co si ji pořídí.

V koupelně prádlo nesušte!

Sušit můžeme v podstatě několika způsoby. Prvním je venku na šňůře. Prádlo vysušené na sluníčku bezesporu krásně voní. Co však s prádlem, když prší? Zmokne-li, může pěkně zapáchat. Druhým řešením je sušení v interiéru. Ti, kteří kdy bydleli v paneláku, si zřejmě vybavují prověšené šňůry s prádlem nad vanou. Ty jsou nejenže nevzhledné, ale i velmi nepraktické. Kde se pak budete koupat? Ne, v koupelně prosím prádlo nesušte.

Žehlíte rádi?

Vezměme v potaz, že prádlo jste nějak usušili. A nastává bod B, kterým je jeho žehlení. Je opravdu málo žen (muže raději nezmiňuji vůbec), jež mají žehlení v oblibě. I když i já osobně znám pár šťastlivkyň, které žehlení vnímají jako formu relaxace. Musí při něm ovšem sledovat nekonečné seriály. Tato kombinace má blízko k psychoterapii. Prý dokonale čistí hlavu. I přesto celých 80 procent žen žehlení z duše nenávidí. Oba problémy ale mají řešení, a tím je sušička prádla. Ta prádlo vysuší a některé modely jej i vyžehlí.

Co umí současné sušičky?

Moderní sušičky prádla jsou vskutku sofistikovanými stroji. A doslova vám mohou změnit život. Pokud jste si ještě nepořídili pračku a bojujete s každým centimetrem místa, pořiďte si pračku se sušičkou. V opačném případě doporučujeme spotřebiče oddělené. Bývají totiž sofistikovanější, a tedy šikovnější.

Kondenzační, nebo ventilační?

To jsou v podstatě dva typy, z nichž si musíte vybrat. Rozdíl mezi nimi je především ve způsobu odvětrávání. Ventilační sušičky k odsávání horkého vzduchu využívají větrací trubici, pro kterou musíte mít vybudovaný otvor ve zdi či v okně. Tyto sušičky bývají ekonomicky nejvýhodnější, a to jak pro jejich nízkou spotřebu energie, tak i pořizovací cenu. Bez větracího otvoru se obejdou sušičky kondenzační. Horký vzduch zchladí, zkondenzují a zkondenzovanou tekutinu hromadí ve speciální nádobě. Tu je zapotřebí vylévat.

Moderní sušičky

Moderní sušička prádla toho samozřejmě dokáže mnohem víc. Vybavena může být časovačem, sondou oznamující konec sušení, podsvícením bubnu či již zmíněným programem na žehlení. Ve speciálním koši pak můžete v sušičce sušit třeba i boty, deky a přikrývky. Zkrátka je skutečným pomocníkem.

Jaký model zvolit?

To je těžká otázka. Mezi nejprodávanější každopádně patří značky Whirpool, Candy a Miele. Kvalitu ale najdete i u značky Beko. Tu já mám už desátým rokem a stále pracuje bez jediného zádrhele.

reklama: