www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 12/19/2017 - 19:55

Životnost akumulátoru do automobilu není nekonečná. Po určité době se opotřebuje a sníží se její maximální kapacita. To po čase může znamenat, že během chladnějšího rána prostě nenastartujete. Problém je naštěstí možné odhalit s předstihem. A pokud se jedná pouze o starou autobaterii, je i náprava velmi jednoduchá a spočívá ve výměně za nový kus. A jak vybrat tu správnou pro váš automobil? To vám prozradíme v tomto článku.

Jak poznat, že se život autobaterie chýlí ke konci?

Startování přestane být plynulé a startéru trvá několik otáček, než přinutí motor k tomu, aby naskočil. Je jasné, že příčin může být více od špatného alternátoru, po netěsnící kontakty či špatný startér. Na vině ale často bývá stará autobaterie, jejíž nejlepší léta již dávno skončila. Po mnoha opakovaných nabíjeních se maximální kapacita zmenší, takže ze 60 Ah na štítku se klidně může stát 30 Ah, což je pro váš automobil nedostačující. Pokud je teplo, ještě neochotně startuje, ale jakmile bude zima, máte zaděláno na problém. Řešení v podobě dobití externím zdrojem pomáhá, ale pouze dočasně.

Doporučení od výrobce vozu

Kapacita autobaterie a hodnota startovacího proudu je uváděna výrobcem. Liší se podle velikosti vozidla a motoru. Nejlepší je zvolit přesně takovou variantu, která odpovídá ve všech parametrech. Pokud není dostupná, zvolte co možná nejpříbuznější. Při volbě příliš malých hodnot bude startování stále špatné. Nevhodný je naopak i příliš vysoký startovací proud, který by mohl automobil poškodit. Před nákupem autobaterie si tedy zjistěte v příručce vozidla či na internetu, jaký akumulátor vyžaduje váš vůz. Roli hrají i rozměry, které by měly odpovídat velikosti nosiče.

Vybírejte na internetu

Správný typ snadno vyberete v internetovém obchodě Nekvinda - autobaterie. Objednávka je doručována zdarma a díky skladovým zásobám máte u sebe novou baterii do druhého pracovního dne. Využít můžete i praktický vyhledávač vhodné varianty podle vašeho typu vozidla. Více informací a celou nabídku najdete pod tímto odkazem: https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/ .

reklama: