www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 06/12/2017 - 21:38

Zapalovač patří k nezbytnostem, které většina z nás, i když jsme třeba nekuřáci, nosí v kapse či kabelce. Pokud je vám osmnáct, možná si vystačíte s neonově růžovým kouskem z trafiky, dříve či později ale pochopíte, že vám tyhle benzinové zapalovače za pár korun jen kazí image, a navíc na ně jednoduše není spoleh. Pořiďte si raději něco funkčního a zajímavého.

Nekonečná variabilita

Benzinové zapalovače se dnes vyrábí v mnoha různých designech, mezi nimiž nechybí unikátní kolekce s limitovaným počtem jednotlivých modelů. Králem mezi výrobci zapalovačů je bezpochyby značka Zippo, jejíž produkty v sobě spojují luxusní vzhled, praktičnost a stoprocentní spolehlivost. V jejich sortimentu si vybere každý, kdo touží vyjádřit svůj styl. Najdou se tu modely pro motorkáře, milovníky vintage designu či asijských motivů koňáky, metalisty, steampunkery, ale i minimalistického designu. Gravírování může tvořit znamení horoskopu, mýtická zvířata, rub karet nebo historické erby. Kvalitní zapalovač seženete již za pár stovek, a to i takový, kterým můžete reprezentovat ve vrcholovém podnikání. Ti, kdo hledají něco skutečně neobvyklého, mohou sáhnout po benzinových zapalovačích ze stříbra, případně posázených kameny Swarowski. Zde už se jedná o opravdový unikát, proto může jít i o dobrý nápad na dárek k životnímu jubileu.

Benzinové zapalovače na ven i na doma

Při výběru zapalovače jde samozřejmě o víc než jen o design. Praktičnost a snadné používání jsou další kritéria, kterým modely značky Zippo dokonale odpovídají. Jejich velikost je tak akorát do kapsy, dalším plusem je pak ochranný kryt proti větru a pořádný knot, takže zapálit si venku už nebude muset probíhat na několik pokusů. Pokud hledáte spíše pomocníka pro domácí použití, zaměřte pozornost na multifunkční zapalovače. Ty fungují trochu jinak a do bundy se vám nevejdou, jsou ale ideální k zapálení krbu, plynového sporáku, trouby, grilu nebo svíček. Podle potřeby lze regulovat množství plynu a dosáhnout různě velkého plamene.

Něco navíc

Mrzí vás, že ani ta nejširší nabídka na trhu nepokrývá vaši potřebu, chcete model skutečně na míru? Společnost Zippo vám umí vyrobit i zapalovač na přání, stačí když pošlete vhodný motiv pro gravírování. Pokud se chystáte někomu věnovat originální zapalovač, doplňte ho také o luxusní ochranné pouzdro a úspěch dárku je zaručen.