www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 06/17/2017 - 00:40

Je to nejmenší místnost v domě nebo v bytě a přece se tam musí vejít hodně věcí. Ano, mluvíme o předsíni. Sem přijdete jako první, když vcházíte dovnitř, takže je potřeba, abyste měli možnost si tu nejen odložit. Vzhledem k tomu, že tam není tolik prostoru, je nezbytné, abyste hodně plánovali, jak si tady všechno poskládáte.

Kam ty boty dát?

Když pospolu bydlí více lidí nebo velká rodina, stává se předsíň odkladištěm bot. Abyste se přes ně nebrodili cestou ke vchodovým dveřím, musíte jim dát řád a poskládat je tak, aby nepřekážely. Proto byste se měli zamyslet nad tím, jaký botník budete potřebovat. Existuje mnoho druhů botníků, někdy však vše vyřeší kombinace několika typů. Hned za dveřmi se vám bude hodit, pokud umístíte celou předsíňovou stěnu, kde jsou nejen věšáky či skříňky, ale i botník. Ten může plnit několik funkcí. Lze na něj umístit misku na klíče, květinu a další potřebné věci, ale měli byste uvažovat i nad svým pohodlím. Proto je lepší vybírat sedací botník, který má tu výhodu, že je nahoře umístěný čalouněný sedák. Jestli jste starší či se jen nechcete ohýbat, určitě tuto vychytávku uvítáte. Bude to také pohodlné pro vaše ratolesti.

Lodičky, polobotky, sněhule

Až budete hledat botníky, které se hodí do vaší předsíně, můžete si zvolit výklopné. Takové uvítají zejména dámy, které si tam mohou uložit sandálky a lodičky. A že jich někdy vlastní opravdu více párů. Policové botníky pak upotřebíte pro kecky nebo zimní boty. Jestliže zrovna není jejich sezóna, pořiďte si regál na boty třeba i s dvířky. Tak aspoň budou nepoužívané boty schované a místnost nebude budit dojem neuklizenosti. Nezapomeňte současně na místo pro papuče pro návštěvy. Použít můžete také regál, ale originálním doplňkem je jedna velká závěsná papuče, kam se všechny vejdou najednou a jsou hned po ruce.