www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 09/10/2018 - 08:46

Jak si zařizujete cestovní pojištění? Lidí, kteří za tímto účelem osobně navštíví pobočku pojišťovny, je opravdu minimum. Žijeme v 21. století a většina Čechů toho plně využívá. Pojištění si zařizují online, mnohdy i na poslední chvíli několik hodin před odjezdem. Nic špatného na tom není.

Horší však bývá to, jak si lidé cestovní pojištění vybírají. Mnozí si uzavřou jenom to k platební kartě, což je nejhorší varianta. Často pak mají krytý jen případ úrazu, limity pojistného plnění bývají nízké, spoluúčast vysoká. Pokud tohle chcete riskovat, aspoň si pečlivě ověřte, co a jak v rámci tohoto typu pojištění funguje.

Vzít první nabídku je nerozumné

Jestli je vám jedno celková cena, klidně si zařiďte první pojištění, na nějž narazíte. Je ale možné, že za odpovídající ochranu zaplatíte zbytečně moc. A podle čeho se vůbec orientovat?

Většina lidí se zaměří na tabulky s limity pojistného plnění. To je sice dobré vodítko, nicméně nemělo by být jediné. Velkou roli hraje také to, na jaké všechny případy jste vůbec pojištění. K čemu vám bude ochrana proti úrazu do pěti milionů korun, když vám nic neproplatí v případě odcizení zavazadel, zpoždění letu či způsobení škody cizí osobě? Zajímat by vás měly také sporty, pokud se chystáte v zahraničí nějaké provozovat.

Zajímejte se i o to, co máte dělat v případě problémů

Uzavřít si cestovní pojištění je jedna věc, druhým úkolem zůstává, co budete dělat v situaci, že se vám v zahraničí skutečně něco stane? Ve většině případů prostě zavoláte na asistenční linku. Dobrá pojišťovna ji provozuje nonstop a v češtině, ale raději se o tom vždy informujte. Na této lince vám poradí smluvní zdravotnická zařízení, kde získáte ošetření zdarma. Pokud se žádné takové ve vaší blízkosti nenachází, půjdete prostě do nejbližšího, ošetření si zaplatíte a pojišťovna vám jej po návratu do ČR proplatí.

Tak a teď už budete i vy při příštím výběru cestovního pojištění chytřejší! Zkuste ho vybrat třeba u ervpojistovna.cz.

reklama: