www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 02/28/2018 - 05:23
Jistě jste již o tomto fenoménu slyšeli. Že konečně po běžných tiskárnách přicházejí i takové, které dokážou zhmotnit v podstatě cokoliv. Zatím je sice tato technika teprve na začátku svého vývoje, ale přesto díky ní dokážete vytisknout už mnoho užitečných předmětů. Pojďme se podívat blíže, co všechno je možné si objednat k vyhotovení na 3D tiskárně, a jak celý proces probíhá.

Jak celá technologie funguje?

3D tisk je proces, při kterém se vytváří hmotné předměty z předem poskytnutých elektronických dat. V současné době se tiskne hlavně z plastu nebo fotopolymeru, většina ostatních materiálů je zatím příliš tvrdá či jejich zpracování vyžaduje příliš vysoké teploty. Do budoucna však vědci věří, že bude možno používat i jiné materiály, třeba jako železo. Natavený plast se tedy postupně vylévá po tenkých vrstvách tak, aby vytvořil naprogramovaný předmět. Tiskárna má v sobě v podstatě zakomponovanou formu, jako na odlívání z oceli, a pouští potřebnou látku tak, aby stihla mezitím ztvrdnout. Kromě samotné věci se tisknou také podpory, aby konečný výtvor držel tvar. Ty se následně odstraňují již manuálně. Popsaný způsob je používaný nejčastěji a nazývá se FDM. Existují však i další možnosti, ve kterých se pracuje s laserovou technikou.

Potřebujete něco vytisknout?

Potom si objednejte 3D tisk na zakázku. Není třeba se obávat, že s celým procesem nemáte zkušenosti, společnost 3Dees vám ochotně poradí ohledně nejvhodnějšího materiálu a nejvýhodnější cenové nabídky. Zároveň se postará i o vymodelování a oskenování, abyste je mohli následně použít. Klidně si můžete objednat i jen jeden prototyp, ale samozřejmě vás finančně o mnoho výhodněji vyjde objednávat požadované předměty po více kusech. Nebojte se této nové a jistě také přelomové metody 3D tisku a vyzkoušejte ji!

Ukázka práce:

reklama: