www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 04/12/2018 - 11:37

Spánková poloha, ve které trávíme podstatnou část noci, nejen ovlivňuje kvalitu spánku a zdraví, ale také o nás hodně vypovídá. Alespoň podle odborníků na neverbální komunikaci. Prozradit dovede náš charakter, povahu, ale třeba i míru stresu a momentální psychické rozpoložení. Které spánkové polohy patří mezi ty nejčastější a co o nás prozrazují?

 

V klubíčku

Lidé, kteří spí na boku schoulení pěkně do klubíčka, patří mezi typické introverty. Jsou citliví, plaší a zranitelní, ačkoli tak nemusí navenek vůbec působit. Ve světě, ve kterém žijí, se cítí nejistí, a proto hledají někoho, o koho se mohou opřít a stoprocentně mu důvěřovat. Je zajímavé, že v této poloze často spíme tehdy, když prožíváme nějak stresové období a máme hlavu plnou starostí. Podvědomě nás totiž vrací do stavu, kdy jsme se cítili v bezpečí, tedy v lůně matky.

 

Na boku

Jedinci, kteří spí rádi na boku, se vyznačují vysokou schopností empatie. Umí dobře naslouchat i poradit, protože si o věcech utváří celkový obraz a udržují si určitý odstup a nadhled. Jsou klidné povahy, úsměv z tváře jim jen tak nezmizí, dá se s nimi vždycky dohodnout, protože dovedou dělat kompromisy.

 

Na zádech

Na zádech spí nejraději společenští lidé, kteří mají vysoké sebevědomí a nechybí jim sebedůvěra. Přímo si užívají, když se ocitnou v centru pozornosti. Dovedou však být také hodně kritičtí, a to nejen k druhým, ale i sami k sobě. Podle odborníků patří pozice na zádech k těm nejzdravějším a nejpřirozenějším, páteř se totiž nachází v ideální poloze. Ovšem pouze v případě, že spíme na kvalitní matraci. Proto ji vybírejte obzvlášť obezřetně. A jakou matraci zvolit? Sáhněte spíše po té tvrdší, která poskytne správnou oporu vašemu tělu a rovnoměrně rozloží jeho hmotnost.

 

Na břiše

Spánek na břiše upřednostňují lidé, kteří mají rádi věci pod kontrolou. Typický je pro ně perfekcionalismus a silná vůle, k negativním rysům pak patří jistá sobeckost, impulzivnost a dominantnost. Tato pozice příliš neprospívá našemu zdraví, protože nadměrně zatěžuje krční a bederní páteř, která nemá žádnou oporu. Abyste zmírnily negativní dopady, sáhněte po středně tvrdé matraci, která zajistí vodorovnou polohu, a hlavu podložte anatomickým polštářem. Uvidíte, že žádné bolavé ráno už vás tak čekat nebude!

 

 

reklama: