www.katedrala.cz


         
Vložil/a fisko, Út, 02/26/2013 - 23:09
Víte co je čtečka knih? Malé přenosné zařízení a přesto velice kompaktní, protože v něm můžete uchovávat až stovku elektronických knih a aplikací!
Čtečka knih je elektronický přístroj ne nepodobný tabletu. Jeho velkou výhodou je displej E-ink, speciální technologie elektrického inkoustu, který je jak úsporný pro baterii, tak i pro vaše oči. E-ink je zkrátka srdcem čtečky. Baterie čtečky knih díky němu může vydržet až několik týdnů. Číst si můžete tedy své oblíbené knihy na pláži na více týdenní dovolené bez jediného dalšího nabíjení. Nemluvě o využitelnosti čteček při každodenním cestování hromadnou dopravou. Jen se zítra podívejte kolem sebe, až pojedete metrem nebo tramvají. Je zde totiž velká šance, že tato tenká a elegantní zařízení uvidíte kolem sebe.
Čtečky mohou být i s LCD displejem. V tomto případě se však pořádně nepozná rozdíl mezi tabletem a čtečkou. Výrobci označení „čtečka knih s LCD“ používají spíše jako marketingový tah. Nicméně, i LCD čtečky knih mají své výhody. Displeje této technologie jsou barevné (oproti černobílým E-inkům), proto jsou skvělé pro sledování filmů a hraní her. Většinou běží na bázi systému Android, který je známý svým obrovským trhem s hrami a aplikacemi, proto nikdy nebudete mít o zábavu nouzi. Nevýhodou takových čteček je vyšší cena a malá životnost baterie, která je kolem pár hodin.
Do čteček si můžete kupovat elektronické knihy. Na internetu najdete specializované e-shopy i s českými knihami. Pokud se vám za knihy nechce tahat, můžete využít různých platforem, které nabízejí knižní tituly zadarmo, včetně těch, kterým už propadla autorská práva, jako díla Boženy Němcové, Čapka, Borovského a dalších.
Mezi nejznámější výrobce čteček patří například Amazon se svým světoznámým Kindlem. Vedle něho by vám mohl něco říkat název Pocketbook, specializovaný výrobce čteček knih. A co třeba Sony se svými Readery? Jsem si jistý, že jste o nich slyšeli. A jestli ne, zjistěte si více a takovou čtečku si kupte.

reklama: