www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 05/30/2018 - 07:33

Dermatologie v Praze je hojně zastoupena vysoce specializovanými centry, které využívají moderní technologie v této oblasti. Většinou jde o soukromé kliniky. Samotná dermatologie je lékařské odvětví, které se zabývá kůží a kožními deriváty, jako jsou například vlasy a nehty. Odborníci v tomto oboru se zabývají zejména léčbou nejrůznějších kožních onemocnění. Nemusí se však jednat pouze o léčbu chorob, centra provádějí také nejrůznější zákroky z oblasti estetické medicíny, jako je například liposukce (odsátí tuku z problémových partií) či odstranění mimických vrásek.

Dermatologie v Praze řeší nejrůznější problémy

Akné – zlepšení stavu problematické pleti chemickým peelingem

Akné (acne vulgaris) je častou potíží nejen v pubertě, ale také u mladých dospělých. Výskyt akné v pozdějším, než pubertálním věku je spojen zejména s hormonálními problémy, užíváním určitých léků, návykových látek (např. amfetaminů) či anabolických steroidů. Další možnou příčinou je také stres, který již neodmyslitelně patří ke konzumnímu stylu života. Velkou roli hraje také správná péče o pleť.

· Kdy zvolit chemický peeling?

Tento zákrok se používá například ke zlepšení stavu pleti s jizvami po akné, je vhodný i pro mastnou pleť. Pomůže také odstranit pigmentové skvrny či rozjasnit stárnoucí pleť.

· Průběh zákroku

Lékař nanese směs nejčastěji hydroxykyselin štětečkem na tvář. Průběh trvá pouze několik minut a aplikace je bezbolestná. Změny na kůži jsou viditelné okamžitě. Je však nutné se nějakou dobu po aplikaci vyhýbat slunci a používat ochranný krém s vysokým faktorem.

· Cena

Cena za tuto proceduru se pohybuje od 1000 Kč do 3000 Kč, v závislosti na instituci, kterou si vyberete. Doporučuje se však neřídit se pouze podle ceny, ale například také podle recenzí.

Vrásky – řešení aplikací botulotoxinu nebo kyselinou hyaluronovou

Vrásky jsou běžným projevem souvisejícím s přirozeným procesem stárnutí. Mohou se však objevit také dříve než v pokročilém věku. To vše ovlivňuje velké množství vnějších a vnitřních faktorů, protože závisí na způsobu života člověka. Vznik vrásek způsobuje například kouření, velká konzumace alkoholu, nadměrné slunění a samozřejmě stres. Vrásky sice nejsou nic negativního, ale některým ženám však vadí a vnímají je jako vadu na jejich kráse.

Aplikace botulotoxinu

Tato látka uvolňující svaly vrásky nejen odstraňuje, ale také účinně bojuje proti jejich vzniku. Účinek trvá přibližně 3-5 měsíců a samotná aplikace trvá několik minut a je bezbolestná. Čtyři hodiny po zákroku se nedoporučuje předklánět se a lehat si. Po dobu dvou dnů po aplikaci se však musíte vyhnout návštěvám solária a sauny a na dané místo si příliš nesahat. Botulotoxin se také využívá k řešení problému nadměrného pocení.

Výplň vrásek kyselinou hyaluronovou

Tato kyselina je pro tělo přirozená, je přirozenou složkou kůže. S přibývajícím věkem bohužel její produkce klesá. Kyselina hyaluronová je také používána ke zvětšení objemu rtů. Účinek trvá přibližně půl roku, je vidět okamžitě po zákroku a využívá se současně s aplikací botulotoxinu. Několik dnů po aplikaci se nedoporučuje cesta letadlem. Pro výplň vrásek se látka aplikuje injekčně či kanylou.

Nežádoucí ochlupení a jeho odstranění pomocí laseru

Žiletky, případně epilátory mohou být sice nejrychlejším řešením, jak se zbavit chloupků, mají však také své slabé stránky. Pro některé ženy mohou být nevyhovující.

Ošetření laserem je rychlé a po několika opakováních vás může zbavit až 100 % nežádoucích chloupků. Ošetření se opakuje obvykle pětkrát až osmkrát a díky použití krému, který znecitliví pokožku, je téměř bezbolestné. Laser proniká až k cibulce chloupku a „zničí“ jej. Proto má tento zákrok dlouhotrvající účinek.

Večer před výkonem si chloupky běžným způsobem odstraňte, vyhněte se však cukrové pastě a vosku. Před zákrokem se také neopalujte a ani nepoužívejte samoopalovací krém.

reklama: