www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 02/02/2018 - 15:13

Vypravit se na Jadran vlastním vozem je nejideálnějším způsobem, který využívají desítky tisíce Čechů cestujících za koupáním v průzračném moři u chorvatských pláží. Mnozí turisté si na Chorvatsku cení jak blízkou dojezdovou vzdálenost, tak příznivé ceny a vstřícnost místních obyvatel, s nimiž se lze bez problémů na všem dorozumět. Ovšem stoupá počet turistů, již by se rádi koupali v klidu, oproštěni civilizačního ruchu a halasu ostatních cestovatelů. Dá se vůbec nalézt v Chorvatsku klidná, opuštěná pláž?

Ubytování v pronajatých domcích blízko pláže a moře

Samozřejmě že u Jadranu existují i zapomenuté pláže, kde není ani živáčka. V lokalitách jako Istrie, Dalmácie a Kvartner jsou liduprázdné pláže, u kterých se dá ubytovat v pronajatých domech. Takzvané robinsonády-Chorvatsko jsou otevřeny všem zájemcům o pobyt v poklidné lokalitě, stranou od dalších turistů, ovšem i městeček i přístavů. Rozhodně se doporučuje při objednávce takového ubytování vlastní doprava. Se zaparkováním vlastních vozidel u domků nebývá problém, místo pro parking je buď těsně u domu, anebo v absolutní blízkosti.

Robinsonády jsou otevřeny zamilovaným párům i větším skupinám

Domky se liší svojí rozlehlostí. Některé mají pouze jednu ložnici, kuchyňku a například terasu. Takové robinsonády rádi využívají zamilované páry, případně rodiny s jedním a více potomky. Pro děti bývají zpravidla připraveny přistýlky. Kdo se touží zrekreovat s větší partou kamarádů, kolegů, rodinných příslušníků anebo sportovců, má k dispozici nespočet možností rozlehlejších domků – robinsonád – k pronajmutí. Ačkoli je každý domek zařízen trochu jinak, jedno mají společné: pokaždé jeho obyvatelé budou blízko moře, pláže i příjezdové cestě, ovšem civilizace a další turisté zde nebudou. A o to právě jde! Neznamená to však, že by zájemci o Chorvatsko ubytování nenalezli ve své oblíbené kategorii. Apartmány Chorvatsko, hotely Chorvatsko i zmíněné robinsonády jsou k nahlédnutí na specializovaném webu hrvaska.net.

reklama: