www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 03/31/2018 - 20:52

Ačkoli se může někomu zdát, že Francie je pro obyčejného českého smrtelníka zemí jakési nedotknutelnosti, a že Francouzi jsou nafoukaní a nepřátelští, je nám všem tato země blíž, než si vůbec dokážeme představit. A to nejen co se jídla týče. Pomyslete na jejich auta, módu nebo filmy.

Na každém kroku

Už jenom při obyčejném nákupu v běžném českém supermarketu narazíte na Francii. V oddělení pečiva na vás všude vyčuhují krásné dlouhé křupavé bagety. A po jakém sýru nebo vínu sáhnete, pokud si chcete udělat výjimečný večer se svou drahou polovičkou? No po těch francouzských. A o snídani ani nemluvě, vždyť croissanty také pocházejí z Francie.

Pokud vybíráte třeba dárek pro tchýni, zaručeně neurazí hrneček nebo chňapka s vyobrazením levandule. No a ta je přece z francouzského regionu Provence. A co teprve obrázky s rozsáhlými fialovými levandulovými plantážemi…

Francouzi jsou vlastenci

Obyvatelé Francie jsou hrdí na svou zemi, jazyk, kulturu i historii. Není se čemu divit – kdo by neznal literáty, jako jsou Jules Verne nebo Victor Hugo. A co proslulá šansoniérka Edith Piaf či současný DJ David Guetta. Vždyť Francie dala sportovnímu světu Tour de France a French Open. A věděli jste, že druhou nejprodávanější značkou vozů v Evropě je Renault, který má ve znaku kosočtverec, ne náhodou symbolizující dokonalý diamant? Proto se možná někomu může zdát, že k turistům nebývají Francouzi příliš vstřícní. Pokud však projevíte opravdový zájem o cokoli francouzského, je to dobrý začátek, jak do svého života dostat kvalitu, preciznost a klidnou sílu.

Nechoďte daleko

Jak je vidět, existuje mnoho věcí, o nichž už si ani neuvědomujeme, že jsou z Francie, a přesto patří do našeho běžného života. A to hlavně díky tomu, že Francouzi nic nešidí, aby mohli zůstat hrdí na to, co pochází z jejich země. V dnešní době si už málokdo umí představit právě běžný život bez auta. Každá čtvrtá rodina vlastní dokonce dva osobní vozy. Není náhoda, že i řada Čechů vybírá mezi francouzskými značkami. Pokud teď třeba stojíte před rozhodnutím, jaký vůz pořídit, zkuste Renault Megane. Nový model vypadá jako závodní automobil, který je vybaven maximálně pohodlnými širokými sedačkami. Za povšimnutí stojí také nový městský croossover Renault Captur. U tohoto typu můžete vybírat ze šesti různých verzí motorů, u nichž se spotřeba pohybuje jen mezi 3-5,5 litry na 100 km. S ničím francouzským ovšem nesáhnete vedle.

 

reklama: