www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 12/05/2017 - 18:14

Kancelářské počítače jsou navrženy tak, aby zvládaly jednoduché výpočetní operace a aplikace, které nevyžadují nějaký extra výkon. Počítač do kanceláře je v podstatě podobný jako klasický domácí PC, tj. je vhodný pro kancelářské práce, surfování po internetu, psaní e-mailů, dokumentů a přehrávání multimédií. V každém případě však nejde o herní PC nebo o počítač pro práci s grafikou či databázemi.

Jestliže zvažujete nákup kancelářského PC, dívejte se po značkách jako je: Dell, HP nebo Lenovo. Jaké přesně vlastnosti by měl počítač mít si řekneme dále.

Na co se zaměřit při výběru kancelářského počítače:

Nízká cena

Nezapomeňte, že počítače určené pro kancelářskou práci jsou většinou ze segmentu méně výkonných, takže není třeba investovat příliš mnoho. Cena kancelářského počítače se bude odvíjet od značky i konkrétních parametrů.

Existuje samozřejmě řešení, jak i zde ušetřit a tou jsou repasované kancelářské počítače. Jedná se většinou o počítače z leasingů, které prošly kompletní kontrolou a výměnou vadných dílů.

Repasovaný kancelářský počítač většinou patří k vyšším modelům dané značky, takže kromě úspory peněz dostanete i vyšší výkon. Mrkněte např. na stránku www.incomputer.cz , kde je můžete nakoupit se slevou až 50 %.

Nízká spotřeba energie

Vzhledem k tomu, že kancelářské PC běží v podstatě celý den, měla by také spotřeba energie být nízká. Často se můžete setkat u některých PC s označením – zelená úspora energie, což znamená, že je většina komponent PC, co nejvíce integrovaná. Součástí základní desky je tak zvuková karta, grafická karta, LAN karta a někdy i CPU.

Nízká hlučnost

Pokud budete celý sedět v místnosti s běžícím PC určitě budete chtít, aby jej nebylo skoro slyšet. Podívejte se, zda má vybrané PC pasivní chlazení CPU, grafické karty, desky nebo napájecího zdroje.


 

Počítačové komponenty kancelářských PC

Základní deska – vybraná základní deska by měla být plně kompatibilní s ostatními osazenými komponenty, které případě kupujete zvlášť. Nepřiplácejte si zbytečně lepší desku s tím, že by se to mohlo hodit v budoucnu. V budoucnu to většinou dopadne tak, že se kupuje vše nové.

CPU – hledejte nejlevnější řešení pro vaše aktuální potřeby. Berte v potaz požadavky na spotřebu energie a vyberte si procesor s nízkými nároky na spotřebu.

Operační paměť RAM – ve většině případů stačí pro běžně používané aplikace cca 4 GB RAM. Pro stolní PC do kanceláře vám budou stačit levnější moduly DDR2 a DDR3.

Grafická karta – ve většině případů je u kancelářského počítače grafika již integrována na základní desce nebo přímo do CPU. Toto řešení má vliv na menší nároky na energii, tišší režim a chlazení. Samozřejmě je to na úkor výkonu PC.

Pevný disk – výběr disku o správné kapacitě je poměrně obtížný, protože každý pracuje s jinými objemy dat. Ve většině případů by vám měl na kancelářskou práci stačit SATA disk s kapacitou 500 GB.

Napájení – v tomto případě by měla být na prvním místě určitě kvalita a až potom cena. Nekupujte ten nejlevnější zdroj, na který narazíte. Počítač běží celý den skoro celý rok, takže napájení musí být spolehlivé.

Ostatní komponenty – skříň PC, mechanika DVD apod. nejsou pro váš kancelářský počítač až tak důležité, takže na nich můžete ušetřit.

Operační systém – při nákupu nového PC je určitě lepší jej zakoupit již s licencí Windows. Vyjde to lépe než licenci kupovat samostatně.

Chcete ušetřit peníze i starosti s výběrem či kompletací nových kancelářských počítačů? Kontaktujte nás na www.incomputer.cz, kde vám se vším pomůžeme.

 

reklama: