www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 07/11/2018 - 14:21

Možná v domě nemáte celou jednu místnost vyhrazenou pouze pro oblečení, spodní prádlo, obuv a doplňky. Nezoufejte a zařiďte si šatník tak, abyste mohli své svršky skladovat bez problémů. Využijte moderní vychytávky, ojedinělé nápady a ozkoušené rady a tipy, které jsou praktické i efektivní.

Skladování v boxech

Pokud máte dostatečně velkou skříň nebo třeba menší komoru a chcete si z ní udělat šatník, tak si pořiďte levné boxy. Můžou být plastové, ale klidně i skládací z lepenky. Do těchto boxů můžete poskládat nejen oblečení, ale hlavně spodní prádlo. Mějte jeden box na ponožky, jeden na dámské kalhotky a jeden na pánské trenýrky. Díky tomuto třídění budete mít v oblečení pořádek.

Pořadače do šuplíku

Při skladování spodního prádla můžete využít také komodu se šuplíky. Kupte si praktické oddělovače a rozdělte si dámské kalhotky podle druhů, můžete také podle materiálu nebo barev. To stejné můžete udělat s pánským spodním prádlem. Šuplíky tak budou přehlednější a vaše oblékání snadnější a rychlejší.

Jak na podprsenky

Podprsenky můžete skladovat v šuplíku, ale také přehledně na ramínku. Nepřekládejte podprsenky na polovinu, abyste nezničili vzhled košíčků a podprsenka nebyla zbytečně pomačkaná. Pokud máte víc podprsenek, tak je na sebe poskládejte tak, aby do sebe zapadly.

Věšení prádla

Co se týče věšení oblečení nebo dámského a pánského spodního prádla, tak vždy dbejte na to, abyste si vybrali ramínka, která nejsou příliš tlustá ani tenká. Vyhněte se plastovým ramínkům, která se používají v obchodě a jsou spíše jednorázová. Oblečení a dámské a pánské spodní prádlo můžete pověsit na širší ramínka, která nezpůsobují otlaky.

Ukládání oblečení

Pokud máte velkou šatní skříň, tak se snažte oblečení ukládat chytře tak, abyste ho ihned našli. Boty dejte úplně naspod, klobouky a čepice naopak nahoru. Kalhoty dejte do výšky nohou a trička do výšky hlavy a krku. Spodní prádlo uložte do výšky pasu. V tomto chytrém uložení oblečení se vám bude mnohem lépe orientovat.

Sezónní oblečení

Nezapomeňte na jaře uklidnit zimní oblečení a v zimě pak jarní. Toto oblečení můžete poskládat do krabic, dát do vakuových pytlů nebo zasunout dozadu do skříně. Uvolníte tak prostor na aktuální oblečení a zároveň se vaše oblečení ani dámské a pánské spodní prádlo nebude zbytečně ničit.

Jednou za čas můžete obměnit svůj šatník. Nakupte si nové kousky, které vám skvěle padnou, a dovolte si cítit se sebevědomě.

 

reklama: