www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 10/05/2017 - 16:42

Plánujete si v blízké době pořídit nový osobní automobil a chcete jej získat za co nejvýhodnějších podmínek? Pak vězte, že jsou určité způsoby, jak ušetřit. V první řadě si vybírejte takový vůz, který pro vás bude užitečný. Je zbytečné investovat například do SUV, pokud jste sami a povětšinou hodláte jezdit pouze po městě. V takovém případě je lepší zvolit spíše menší typ automobilu, který se hodí do městské zástavby a na běžné komunikace. Vozy střední a nižší třídy jsou výrazně levnější nežli SUV.

Skladové vozy jsou levnější nežli auta na objednávku

Nákup nového automobilu vás vyjde levněji tehdy, dáte-li přednost takzvaným skladovým vozům. Například skladové vozy Škoda lze v autorizovaných prodejnách pořídit klidně až o několik desítek tisíc korun levněji nežli zcela nové automobily na zakázku. Rozdíl spočívá v tom, že skladový vůz už je vyrobený a rovnou připravený v autosalonu k prodeji, zatímco zcela nový automobil si nejprve objednáte na míru a poté vám jej firma do několika týdnů, maximálně měsíců dodá.

Pozor na dostupnost náhradních dílů a servisních služeb

Při nákupu nového automobilu je dále dobré myslet na to, jak to bude s případným servisem a dostupností náhradních dílů. Proto je vhodné kupovat spíše auta, která jsou v České republice běžně k dostání a dá se tak předpokládat, že zde budou mít zastoupení v podobě autorizovaných prodejců a servisů. Z tohoto hlediska se opět jako nejvýhodnější jeví tuzemská značka Škoda, neboť originální díly Škoda jsou pak v případě potřeby lehce dostupné a zároveň za ně nemusíte platit tolik peněz jako třeba u vozidel, jejichž výrobce zde nemá žádné oficiální servisy.

Při nákupu nového vozidla je vždy dobré se informovat, kde se dá uskutečnit jeho servis, případně kolik vás bude stát. Autorizovaný servis Škoda dnes najdete v každém koutu naší země, navíc u nového auta je předpokladem, že po určitou dobu bude zdarma, takže v případě potíží s vozidlem nebudete muset do opravy a servisu investovat žádné finance navíc.

reklama: