www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 01/30/2018 - 10:04

Nejradši by s námi trávili každou volnou chvilku a jakmile je necháme doma samotné, cítí se osaměle a bývají smutní. Často se z dlouhé chvíle vrhají na ničení nábytku a vybavení bytu. Jak pejskům usnadnit chvíle, kdy s nimi nemůžeme trávit čas? V článku najdete tip na hračku, která je dokáže zabavit na pořádně dlouhou dobu, aby se nenudili a čas jim rychleji utekl.

Čím více hraček, tím lépe

Jedna obyčejná hračka asi určitě nebude stačit na delší zabavení. Dopřejte svému pejskovi celou řadu pestrých zábavných hraček, na které bude soustředit svoji pozornost. Nejen, že se bude cítit lépe, ale navíc pomůžete i sobě a předejdete ničení vybavení a nábytku. Problém běžných hracích míčků, pískacích zvířat a podobně však bývá v tom, že jsou po čase nudné a pes hledá další podnět.

Speciální interaktivní míček

Zabavení na delší časový úsek nabízí interaktivní hračka pro psy, která zabaví chlupáče na delší chvíli díky speciální funkci v podobě vypadávání pamlsků a granulí. K uvolňování chutných odměn dochází v určitých intervalech, takže pes si klidně může hrát tak dlouho, dokud nevyčerpá všechny pamlsky. To je obrovský rozdíl v porovnání s běžnou hračkou a jde o velký benefit pro každého majitele psa.


Pejska na chvíle o samotě navykejte postupně

Dobrým řešením rozhodně najednou se sebrat a nečekaně zmizet na skoro celý den. Mladý pes to nepochopí a takto prudké odloučení na delší dobu může poměrně výrazně zamávat s jeho psychikou. V začátcích pracujte na postupném navykání, kdy ho nejdříve necháte o samotě na hodinu a dále budete interval prodlužovat. Pes postupně pochopí, že se zase vrátíte a úzkostné chování by se mělo zmírnit. Při odchodu nedělejte žádné velké loučení, ale jen na něj klidně promluvte, pohlaďte ho a připravte mu hračky pro zabavení.


reklama: