www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 02/29/2016 - 01:11

Postgraduální studium při pracovním vytížení a starostech o rodinu není určitě snadné a dostupné pro každého. Přesto je MBA (Master of Business Administration) jedním z celosvětově nejpopulárnějších postgraduálních studijních programů. Možná je to tím, že je dnes možné ho studovat formou e-learningu, což výrazně šetří nejdražší položku – čas.
Cena MBA studia se v Česku pohybuje v rozmezí od 80.000 až do 300.000 Kč. Záleží na poskytovateli, délce studia i na slevě, kterou aktuálně školy nabízejí. Když budete hledat informace o MBA studiu, najdete i stránky MBA školy European School of Business & Management (dále jen ESBM). Ta aktuálně nabízí slevu na studium ve výši 29.000 Kč.

Návratnost investic

Zdá se vám částka za studium vysoká? Možná to není zrovna malé číslo, ale podle absolventů s titulem MBA se investice rozhodně vrátí. Absolventi se shodují, že po dokončení studia dostali lepší pracovní nabídku, titul jim pomohl při hledání nové práce a chválí si i získané poznatky a praktické dovednosti.
MBA studium totiž není obyčejné učení se nudných faktů, jak to možná znáte z klasické vysoké školy. Díky tomu, že se většinu učíte přes e-learningový systém z domu, si postupujete vlastním tempem. S ostatními studenty a lektory se na ESBM setkáváte jen 4x ročně na celodenních workshopech. Standardní výuka zde trvá jeden rok a probíhá v češtině s akceptací slovenštiny.
Oproti jiným českým MBA školám funguje výuka trochu jinak. Studenti si vybírají z bohaté nabídky MBA specializací a studijní program si sestavují sami, podle vlastních preferencí. První výukový blok je základní a obsahuje 5 modulů shodných pro všechny studenty. V druhém bloku si vybíráte specializaci a v posledním bloku další 2 volitelné moduly. Mezi oblíbené MBA specializace patří například Leadership a soft skills. Ta je vhodná pro každou manažerskou funkci, upevňuje organizační, vůdčí a komunikační schopnosti a naučí, jak řešit konflikty, myslet analyticky a komplexně.

Zkusíte to?

Nejde o to to jen vyzkoušet. Studium MBA vás jako správného manažera naučí, že věci je třeba dotáhnout do konce.
Studium MBA na ESBM je možné začít kdykoliv během roku. Není třeba čekat, kolik lidí se přihlásí a jestli vůbec někdo bude chtít stejnou specializaci jako vy. Na tom vůbec nezáleží, škola se přizpůsobí vám a otevřeny budou všechna zaměření. V cestě k lepší pracovní kvalifikaci už vám nic nestojí.