www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 01/04/2018 - 09:29

Někdo si vystačí s jednou, jinému by nestačil ani model podél celé stěny. Nedělejte si ale starosti, v obchodech s nábytkem mají šatní skříně pro oba tyto typy lidí. Více než na počet kousků oblečení, které vlastníte, byste však měli dbát na volné místo u vás doma. Jak velká šatní skříň se vám domů vejde?

Je několik míst, kde se hodí umístit skříň, takže zvažte, kde na ni máte nejvíce prostoru. Čím větší model si totiž pořídíte, tím lépe uděláte. Na druhou stranu se objevují i opačné názory – lepší je koupit si menší skříň, ta vás bude nutit neskladovat doma tolik zbytečného oblečení. A kam s ní?

Ložnice je klasika

Pokud se vám skříň vejde do vaší ložnice, umístěte ji tam. Své oblečení budete mít po ruce, a navíc nikdo neuvidí, jak dlouhou dobu trávíte před zrcadlem výběrem správného outfitu. Ostatně skvělou volbou je šatní skříň s posuvnými dveřmi, na nichž je zrcadlo. Posuvné dveře nezaberou tolik místa, musíte však počítat s nevýhodou, že skříň nikdy nepůjde otevřít celá najednou.

Máte šatnu? Pak je jasno

Ve velkém rodinném domě se rozhodně vyplatí určit jednu menší místnost jako šatnu, vybavit ji skříněmi a policemi, abyste měli kam ukládat boty, oblečení či sezónní vybavení. Pokud bude skříň zavřená v šatně, do níž kromě vaší rodiny nikdo nechodí, nemusíte ani tolik dbát na vzhled jako spíš na praktičnost. Nebojte se koupě velké šatní skříně klidně až ke stropu.

Skříně patří i na chodbu

Další možností je chodba. Je-li dost široká, i tam se hodí mít skříň, a to aspoň na svršky. Kabáty a bundy, které zrovna nenosíte, by neměly zbytečně viset na věšáku a nosit si je do skříně v ložnici je nepohodlné. V malých chodbách bude pěkně vypadat třeba bílá šatní skříň nebo jakýkoliv světlý dekor, který místo opticky prosvětlí.

A do jaké jiné místnosti ještě se skříní? Teoreticky kamkoliv, můžete si ji postavit třeba do obývacího pokoje. V ložnici, dětském pokoji, šatně či předsíni je to ale nejrozumnější.

reklama: