www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 10/04/2017 - 13:41

Mít střežený domov kamerovým systémem už dávno není jen výsadou bohatých. V dnešní době je možné pořídit si kvalitní kamerový set za rozumnou cenu. Pokud se obáváte zlodějů nebo prostě jen chcete mít přehled, co se děje na vašem pozemku, přinášíme vám několik tipů, jak vybrat vhodný přístroj tohoto druhu.

Jak vybrat správné zařízení

Kamerové systémy v dnešní době nalezneme nejen v podnicích, ale hojně je využívají také soukromé osoby k ochraně vlastního domova. Není nic neobvyklého, že majitel domu má svůj pozemek pod dohledem. Nákup takového zařízení je třeba předem pečlivě promyslet a zvážit, kam přesně ho umístit. Nejlépe uděláte, načrtnete-li si půdorys pozemku s vyznačenými místy, jež chcete snímat. Poté je třeba zakreslit umístění kamery a uvědomit si úhel jejího záběru. U klasických kamer se tento úhel pohybuje od 20° do 90°. IP kamerové sety umožňují sledovat snímané prostory odkudkoliv. Mimo to se tento záznam nahrává na datové úložiště, takže bude-li ho třeba poskytnout například v případě krádeže nebo vandalismu policii, není v tom žádný problém. Existují i méně nákladné varianty kamerových systémů, a sice kamery analogové. Tyto přístroje však nemají tak kvalitní obraz jako jejich novější nástupci.

Technologie termálního snímání

Pakliže potřebujete mít přehled o tom, zda neuniká teplo z potrubí nebo chcete sledovat jeho funkčnost, či mít kvalitní záznam z nočního provozu, zaměřte se na výběr vhodné termokamery. Tato zařízení disponují pokročilejší technologií, která umožňuje kromě termálního snímání také detekovat pohyb osob za snížené viditelnosti a na vzdálenost až 249 m. Z toho důvodu je cena kamer vyšší než u standardních produktů. Termokamery se hodí pro hlídání větších objektů, jako jsou obchodní prostory, skladové haly, a podobně.

reklama: