www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 11/10/2017 - 08:15

Hlavním posláním hračky je rozvíjet nejdůležitější dovednosti, které jsou základem pro správný vývoj dítěte. To znamená, že bychom měli volit hračky podporující fantazii, motoriku, soustředění a trpělivost. V každém případě se řídíme věkem dítěte a podle toho adekvátně přizpůsobujeme výběr hraček.

Čím podpořit jemnou motoriku?

Zde jednoznačně vedou hračky stavebnice. Při stavění kostiček či nejrůznějších dílků je trénována nejen zručnost, ale i prostorová představivost. Děti rády kopírují skutečný svět, a proto být stavitelem, budovat velkolepé stavby, je ideální příležitostí k realizaci a zároveň posílení motoriky. Určitě budete překvapeni neomezenou kreativitou svých dětí.

Naučit se prohrávat

Deskové hry by se nepochybně měly nacházet v každém dětském pokojíčku. Představují totiž společenskou zábavu, čas, který věnujete hraní si s dětmi. Posílíte tím rodinné vazby, neboť se při těchto hrách vždy užije spousta legrace. Díky deskových hrám vznikají nezapomenutelné zážitky na společný čas s rodinou. Nevíte jak zabavit dítě během dlouhé cesty autem? Skvělým řešením jsou hry cestovní.

Chvíle přemýšlení

Ti větší se velice dobře zabaví s hlavolamy pro děti. Těmito hračkami se mozek opravdu důkladně zaměstná a děti se pak naučí hledat různé způsoby řešení. Zároveň trénují trpělivost a schopnost soustředit se. Zajímavostí mezi hlavolamy je inovativní Rubikova kostka zvaná V-CUBE.

Něco pro miminka

Nesmíme zapomenout ani na ty úplně nejmenší. Potřeby pro miminka kladou největší důraz na bezpečnost. Proto bychom jim měli pořizovat hračky zejména látkové, pěnové či plastové se zaoblenými hranami. U těchto hraček by měly hlavní roli hrát barevnost, atraktivní tvar a zvuk. Dítě se jejich prostřednictvím seznamuje se světem, z toho důvodu se pořizují nejčastěji chrastítka, aktivní hrazdičky a edukativní zvukové hračky.

reklama: