www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 05/21/2017 - 07:00

Právě nyní je nejvyšší čas, abyste si začali shánět ubytování pro letní dovolenou. Ti z vás, kteří upřednostňují pobyt v tuzemsku, mají možnost si vybrat z přehršle nabídek českých hotelů a penzionů. Z několika důvodů se vyplatí zvolit spíše menší rodinný penzion než luxusní hotel.

Dovolená v penzionu vás vyjde levněji

V první řadě ušetříte. Rodinné penziony totiž obvykle nabízejí levné ubytování, dovolená s celou rodinou vás vyjde až o desítky procent levněji nežli ve velkých hotelech. Ušetřené finance pak využijete třeba na výlety po okolí, návštěvy koupališť a večerní zábavu.

Čeká na vás příjemnější a útulnější prostředí

Dalším důvodem, proč zvolit spíše penzion, je soukromí. V malých rodinných objektech není tolik hostů, takže se zde cítíte přeci jen útulněji. Mnozí majitelé navíc umožňují hostům přivézt si s sebou i domácí mazlíčky, což je v hotelech většinou striktně zakázáno.

Nabídka penzionů je rozmanitější

Rodinných penzionků je po celé České republice velké množství, takže je do poslední chvíle z čeho vybírat. Zajištění pobytu se navíc dá stejně jako v případě hotelů provést online, vše tedy vyřešíte z klidu a pohodlí domova, aniž byste museli chodit do pobočky nějaké kanceláře a zdlouhavě provádět telefonické rezervace. Přesto doporučuji se zajištěním ubytování příliš neotálet.

Dovolenou si můžete prodloužit

Rodinný penzion se dá využít i na delší pobyty, klidně třeba na 3 týdny, pokud vám to z časového hlediska vyhovuje. V případě velkých hotelů je to možné jen v okamžiku, kdy rezervaci uděláte dlouho dopředu. Bývají totiž krátce před hlavní letní sezonou zcela zamluvené a jen těžko se shání volná místa a termíny.

Penziony jsou vhodné pro rodinnou dovolenou i tehdy, máte-li malé děti. Ve velkých hotelech by mohly rušit ostatní hosty, což zde nepřichází v úvahu, naopak jsou v nich děti velmi vítané.

ubytování

reklama: