www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 02/26/2018 - 12:00

Snad každý z nás se někdy ocitne v situaci, kdy nutně potřebuje více peněz, než má aktuálně k dispozici. Jistě, můžete se ještě několik let obejít bez auta či pračky, ale proč byste to měli dělat, když můžete získat levnější úvěr? Nabídky finančních produktů jsou v současnosti zajímavé a bývají k dispozici téměř každému.

Spotřebitelský úvěr zajišťuji banky i nebankovní společnosti

Spotřebitelský, dříve též maloobchodní úvěr je praktickou jednorázovou neúčelovou půjčkou do běžného života každého z nás. Můžete o něj požádat, kdykoliv potřebujete získat peníze na nákup vybavení domácnosti, nového auta a dalšího spotřebního zboží, ale také na rekonstrukci koupelny, výměnu oken či zahraniční dovolenou. V naší republice je spotřebitelský úvěr regulován zákonem, nemusíte z něj tudíž mít strach. Jeho podmínky jsou jednotné, jakmile tedy jednou odsouhlasíte smlouvu, neexistuje šance, že se časem změní. Jestliže je půjčená částka nižší než půl milionu, není ani vyžadováno ručení.

Nejlepší nabídky najdete jednoduše

Pomohou vám s tím internetové portály zaměřené speciálně na finance. Například na webstránce Financer naleznete praktický srovnávač, do nějž jednoduše zadáte požadovanou délku půjčky a výšku splátek, a hned můžete začít vybírat z desítek poskytovatelů. Vyberete si ten levnější úvěr a můžete ho následně online i přímo získat, aniž byste museli kamkoliv chodit - alespoň pro částky do 300 000 Kč. Snadné to budou mít především ti, kdo nemají záznamy v registru dlužníků, ani pro ostatní však není tento úvěr vyloučen, musí se ovšem připravit na vyšší úroky. Ty se obvykle pohybují od 4 do 15 % u bankovních společností a od 4 do 40 % u jiných poskytovatelů.

Půjčka ihned?

V případě spotřebitelského úvěru budete mít peníze k dispozici za několik dní, proces vyhodnocení žádosti a její zpracování chvíli trvá. Potřebujete-li tedy menší částku okamžitě na účet, pak pro vás není spotřebitelský úvěr úplně nejvhodnější. Zkuste raději rychlou půjčku či půjčku před výplatou. Samozřejmě lze i zde proces urychlit tím, že si vyberete společnost, která funguje výhradně online, nebudete tedy muset čekat na příjezd kurýra a podpis fyzické smlouvy.

Nezatíží váš rozpočet nad míru

Klienti si spotřebitelský úvěr mohou nastavit tak, aby vyhovoval jejich rozpočtu. Půjčky začínají již na 20 000 a mohou jít až do milionu - nad tuto částku se úvěry zpravidla řeší jiným druhem finančního produktu. Doba splatnosti se pak pohybuje v rozmezí od několika měsíců do deseti let, záleží na vašich možnostech. Máte-li dostatečně vysoký příjem, krátký úvěr pro vás bude výhodnější. Pokud si schopností splácet vyšší měsíční částky nejste jisti, váš příjem je nízký nebo nepravidelný, případně jste na mateřské dovolené, raději se jistěte minimálně ročním úvěrem. Některé společnosti poskytnou nižší úvěr, obvykle do 20 000 Kč, i nezaměstnaným. Nenechte se však zlákat k půjčce, pokud opravdu víte, že ji nebudete schopni splatit. Správně zvolený úvěr vám zlepší kvalitu života, avšak nerozumná půjčka obvykle vede k exekuci.

reklama: