www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 02/27/2018 - 10:09

Řeřicha peruánská, peruánský ženšen nebo peruánská viagra. I takové názvy má zázračný prášek maca, který se řadí mezi superpotraviny. Zajímáte se o zdravý životní styl a rádi objevujete potraviny, které prospějí vašemu tělu? Prášek maca by ve vaší kuchyni neměl chybět!

Pestrá strava v Andách

 Macu peruánskou podle legendy daroval bůh Virakoči lidu v peruánských Andách. Společně s quinoou a masem z lam se tak maca dostala do jídelníčku tamních obyvatel, kterým měla dodat potřebné živiny, energii a vitalitu a také "něco navíc", čím bůh chtěl udržet silnou rodovou linii v této oblasti.

Proč ji zařadit do jídelníčku?

 Původně tedy maca peruánská poskytovala energii, ochranu organismu před výkyvy počasí, nedostatkem kyslíku či vitaminů. Těch je nejvíce v kořeni této rostliny, který obsahuje vitamin A, B1, B2, B6, C a E. Dále se v kořeni maca vyskytuje také fosfor, měď, draslík, vápník, železo a zinek. Pro naše tělo jsou důležité také esenciální aminokyseliny, jichž je maca bohatým zdrojem. Mezi další cenné látky, které maca obsahuje, se řadí saponiny, steroly nebo mastné kyseliny.

Přidáte-li macu peruánskou do svého jídelníčku, můžete zaznamenat zlepšení psychické i fyzické stránky vašeho organismu. Maca dokáže stimulovat váš imunitní systém, posiluje obranyschopnost a díky antioxidantům bojuje s volnými radikály. Macu peruánskou konzumujte 2x denně po 2-4 gramech.

Jak začít?

Rádi byste udělali něco pro své tělo, jenže nevíte, jak macu peruánskou zařadit do jídelníčku? Nejjednodušší je ji rozmíchat v 200 ml vody a vypít. Pokud ji však chcete zahrnout do výživnějších pokrmů, můžete si ji přimíchat do jogurtu nebo do vašeho oblíbeného smoothie. K tomu stačí, abyste si připravili vaše oblíbené ovoce či zeleninu, ze kterého vám chutná smoothie nejvíce, prášek maca a silný kuchyňský mixér nebo smoothie maker. Skvělý je například vysokootáčkový kuchyňský mixér Orava RM-1000 G, který má velmi výkonný motor, a můžete jej využít pro přípravu smoothie i jako klasický mixér pro sekání či drcení. Mixér Orava je vhodný pro přípravu šťáv, ovocných dezertů nebo koktejlů. Suroviny zpracovává tak, že v nich zůstává maximální objem živin a vitaminů. V balení naleznete také 2 druhy nerezových nožů pro mletí a mixování a 5 ks mixovacích nádob (3x velká 900 ml, 2x malá 500 ml). S výkonem 20 000 ot./min. můžete v mixéru drtit i tak tvrdé suroviny, jako jsou kostky ledu. Velkým pozitivem je i fakt, že pomocník lze demontovat a jednotlivé díly je možné umývat v myčce.

Tak neváhejte obohatit svůj jídelníček o něco zdravého, co prospěje vám i vašim blízkým. Přejeme dobrou chuť a hlavně hodně zdraví!

 

reklama: