www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 11/22/2017 - 01:57

Zvýšení výkonu se mezi milovníky rychlých aut těší čím dál větší oblibě. Tím spíše se vyplatí mít jasno v tom, jaký je výkon motoru po chiptuningu. Co byste měli o měření výkonu motoru vědět?

Kdy je měření výkonu motoru vhodné

Měření výkonu - motoru - a tedy celkového výkonu vozidla je v souvislosti s chiptuningem důležitý úkon. Takzvaná motorová brzda sloužící k měření výkonu motoru by v dnešní době měla být takřka povinným vybavením každého tuningového centra, což bohužel není samozřejmostí a mnoho majitelů vozidel si nemůže ověřit skutečný výkon. Přesto je vhodné využít této služby a zjistit, jaký je skutečný výkon. I v případě, že bude naměřený výkon motoru nižší, nemusí to rovnou znamenat chybu při chiptuningu. Na měření může mít vliv celá řada faktorů, zejména technická závada, případně také nekvalitní palivo.

Měření výkonu motoru je vhodné využít také v dalších situacích. Pokud například po návštěvě autoservisu máte dojem, že se výkon najednou liší. Mohlo dojít k přehrání jednotky bez vašeho vědomí, takže výkon může být skutečně odlišný, na původní hodnotě.

Kdy nelze změřit výkon motoru

Měření výkonu motoru není možné u vozidel, která jsou ve špatném technickém stavu, a to zejména v případě, že by mohlo dojít ohrožení bezpečnosti. Měření se rovněž neprovádí u vozidel, jejichž pneumatiky nejsou v odpovídajícím stavu, zejména co se týče hloubky dezénu. Měření výkonu dále není možné u vozidel s automatickou převodovkou, která zajišťuje podřazení v závislosti na požadavku maximálního výkonu.

Na měření výkonu motoru v Brně se specializuje společnost DynoMax, která nabízí zjištění skutečnému výkonu na počkání, bez nepříjemných průtahů. Konečně tak budete mít jasno v tom, jaký má vaše vozidlo opravdu výkon!

Měření výkonu

reklama: