www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 04/30/2018 - 13:32

Možná i vy si říkáte, že byste mohli vlastnit ke svému automobilu pouze jeden autoklíč. Pro větší jistotu a pocit bezpečí však mnoho lidí volí variantu s minimálně jedním náhradním autoklíčem. Rozhodli jste se i vy pro výrobu druhého autoklíče? Poradíme vám jak na to.

Velkou výhodou nových autoklíčů je, že v nich můžete mít veškeré vymoženosti, které vaše staré autoklíče neobsahují. Pořídit si tak můžete klíč, který má dálkové ovládání centrálního zamykání, nebo klíč obsahující imobilizér, který vám u starého klíče chyběl. Nespornou výhodou je také větší pocit jistoty, který díky náhradnímu klíči získáte.

Jak tedy náhradní klíč získat? Stačí kontaktovat specializovaný servis nebo společnost, která se výrobou autoklíčů zabývá a sjednat si schůzku na konkrétní hodinu, aby se vám specialisté mohli věnovat ihned.

Co budete pro výrobu náhradního klíče potřebovat, je kartička s kódem klíčku, VIN kód automobilu a technický průkaz, kterým bude ověřeno, že jste majiteli vozu. Samozřejmě svým vozem i přijeďte a vezměte s sebou stávající klíč. Na vaší schůzce už jen proběhne výroba nového autoklíče, který bude spárován s vozem a následná kontrola, zda je vše v pořádku. V každém dobrém servisu je po domluvě schůzky výroba klíčů provedena na počkání.

Náhradní klíče si můžete nechat vyhotovit i v případě, že již máte dva autoklíče a potřebujete si opatřit další. V takovém případě byste s sebou do servisu měli vzít oba staré klíče, aby došlo k jejich překódování. To je nutné nejen kvůli technické stránce, ale také kvůli bezpečnosti. Pokud by vám někdo staré klíče odcizil, nebude již jeho dálkové ovládání vozu díky novému nastavení fungovat. Bude však stále možné vůz odemknout mechanicky. Proto i zvažte variantu kompletní výměny zámků ve vozidle.

reklama: