www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 01/13/2016 - 18:09

Čas od času potřebuje každý něco vytisknout. Tiskárnu si pořídíte snadno. Nestojí dnes tolik peněz, jednoduše jdete a koupíte. Horší je to později s doplňováním náplní, originální tonery či inkousty nejsou právě levné. Provoz inkoustových tiskáren je tedy dosti nákladný. Existuje však několik možností, jak ušetřit.

Jak ušetřit za tisk?

Originální inkoustové kazety jsou cenově velmi nevýhodné, a tak mnoho lidí hledá cesty, jak na tisku ušetřit, ale přitom nechtějí slevit ze svých požadavků na kvalitu. Je hned několik možností, jak své náklady snížit. Můžete použít doplňovací sady (refil kit), tyto sady lze používat především u starších typů inkoustových tiskáren Canon, HP a Lexmark, dále můžete koupit kompatibilní inkoustovou kazetu, která je vyrobena jiným výrobcem, než je výrobce tiskárny, a tedy i cena je mnohem nižší. Levné kompatibilní náplně do tiskáren Canon i jiných značek nabízí také eshop inkoust-toner.cz. Ten se může chlubit širokou nabídkou zboží včetně rozsáhlého příslušenství. Na trhu působí od roku 2000, takže to není žádný nováček a má vybudované stabilní portfolio.

Pokud vlastníte tiskárnu Canon, můžete vybírat různé náplně, tonery, inkousty či plnící sady. Náplně i tonery mohou být originál Canon či levnější varianta. V prodeji jsou také inkousty do inkoustových kazet a plnící sady pro plnění cartridge.

Co jsou to plnící sady?

Jak vypadají náhradní inkousty nebo tonery si všichni dokáží představit. U plnících sad už to nemusí být tak jednoduché a mnoho lidí ani neví, že toto řešení existuje. Sady pro naplnění prázdných kazet (cartridge) mají však mnoho výhod. Nemusíte vždy kupovat novou cartridge, šetříte tak svou peněženku, a také přírodu. Ke každé prodávané sadě právě v tomto eshopu je přiložen i český návod s postupem doplňování, takže vše hravě zvládnete. Mějte však na paměti, že sady nejsou univerzální a je nutné použít tu, která je určena pro příslušný model tiskárny.

Pokud vás trápí vysoké náklady za tisk, není nic jednoduššího než využít levnější možnosti a pořídit si náplně do tiskáren mnohem výhodněji. Konečně můžete tisknout opravdu levně.