www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 10/10/2017 - 19:31

Blíží se nejkrásnější období roku. Vánoce jsou časem, kdy si nejen odpočinete a setkáte se s celou rodinou a přáteli, ale také si dopřejete zážitků, které po celý rok nemáte možnost zažít. Nedílnou součástí prosincového období je i vánoční výzdoba vaší domácnosti. Mnozí majitelé domácností se ale bojí toho, že by je vánoční dekorace stály příliš mnoho peněz. To však nemusí být pravdou.

Nepoužívejte klasické žárovky

Bohaté vánoční osvětlení vašeho domova je něčím, na čem se nevyplatí šetřit. Pokud ale přeci jen myslíte ekonomicky, je možné si pořídit takové varianty dekorací, jež vás finančně nezruinují. Tak například klasické žárovky, které jste používali dodnes, vyměňte za moderní LED venkovní vánoční osvětlení. Investice do něj se vyplatí hned z několika důvodů. V první řadě LED žárovky spotřebují mnohem méně elektrické energie nežli klasické. Druhým pádným důvodem pro jejich pořízení je fakt, že vydrží spoustu let bez toho, abyste je museli měnit.

Venkovní osvětlení může mít mnoho podob

U LED osvětlení pro vánoční dekorace máte celou řadu možností. Kromě běžných žárovek v různých barvách působí mimořádně pěkně třeba světelné rampouchy, jimiž lze vyzdobit okapy domu. Podobně úchvatné jsou rovněž světelné deště. Navodí patřičnou vánoční atmosféru nejen u vašeho domu, ale rozzáří doslova celou ulici. Takovéto vánoční osvětlení vám pak bude leckdo závidět. Přitom vás vyjde levně, rozhodně spotřeba elektřiny nestoupne do nějakých závratných výšin.

Určitě je dobré načerpat u venkovní vánoční výzdoby inspiraci z obrázků, které najdete na internetu. Zabráníte tak například tomu, že by vaše výzdoba byla příliš okázalá a zároveň nesourodá, kýčovitá. Záleží ale jen na vás, jaký druh světelných vánočních dekorativních prvků zvolíte.

reklama: