www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 05/18/2018 - 10:05

Uvažujete o koupi nemovitosti? Vybírejte chytře. Na trhu je spousta nemovitostí určených k prodeji formou exekuční dražby. Pokud budete mít štěstí, skutečně můžete takovou nemovitost dostat přímo za hubičku.

Kromě bytů a rodinných domů se tak poměrně levně můžete dostat i k pozemkům, rekreačním, komerčním a ostatním objektům na území České republiky.

Nejde o klasický prodej

Jak to probíhá? V předem určený den je určitá věc, v tomto případě nemovitost, určena ke koupi a prodána je tomu, kdo za ni nabídne nejvyšší částku. Výtěžek pak uspokojí pohledávku věřitele.

Legální a transparentní

Při tomto způsobu nákupu nemovitostí nejsou na místě žádné obavy. Dražby nemovitostí jsou zcela legální, bezpečné a transparentní. Nabízí se vám tak možnost, jak získat nemovitost za výhodnou cenu, byť vám nikdy nikdo nezaručí, že konečná cena bude nižší či naopak vyšší než cena v přímém prodeji.

Objektivně stanovená cena

Můžete si být ale jisti, že cena nemovitosti v dražbě je stanovená nadmíru objektivně. Žádná dražba se totiž neobejde bez profesionálně vyhotoveného znaleckého posudku obsahujícího všechny nezbytné informace k prodeji. S těmi se u žádného jiného způsobu prodeje nesetkáte. V případě dražebního prodeje tak stoprocentně víte, co kupujete. To je ale jen jedna z výhod dražby nemovitostí v exekuci. Těch je samozřejmě mnohem víc.

V dražbě můžete levně nakoupit

Samotná dražba je veřejným jednáním, jejíž průběh řídí licitátor. Ten přednese prohlášení týkající se předmětu dražby, stanoví nejnižší podání, minimální příhoz a vyzve účastníky dražby, aby tzv. přihazovali své nabídky. Pokud nikdo z účastníků nereaguje ani na třetí výzvu, licitátor nemovitost přiklepne tomu, kdo učinil nejvyšší nabídku. Ten se stává novým majitelem nemovitosti. Jedno je jisté – v dražbě můžete velmi levně nakoupit. Za pokus to rozhodně stojí.

reklama: