www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 07/27/2017 - 19:09

Máte rádi čaj? Pak určitě víte, že opravdový čaj značí sypaný čaj. Od čajových pytlíků ani čajů ze supermarketu nikdy nečekejte kvalitu nebo opravdovou chuť, kterou vám nabídne sypaný čaj. Pokud si konzumaci opravdového čaje užíváte i vy, dnes vám dáme pár tipů na netradiční sypaný čaj, který rozhodně stojí za to ochutnat.

 

Honeybush

Sypaný čaj Honeybush je podobný čaji Rooibos. Pochází ze stejnojmenné rostliny, která má medovou vůni. Honeybush roste pouze v JAR a je získáván z divoce rostoucích keřů. Lidé si jej oblíbili nejen díky omamné vůni i chuti, ale také díky jeho skvělým účinkům na lidský organismus. Čaj Honeybush obsahuje velké množství cenných minerálních látek a antioxidantů, pomáhá jako prevence civilizačních chorob a má blahodárné účinky na spoustu dalších onemocnění. Pokud už vás tedy omrzel sypaný černý čaj, můžete vyzkoušet tento speciální druh.  

Matcha

Japonský zelený čaj Matcha se vám bude hodit, když budete chtít vašemu tělu dopřát detoxikaci nebo budete chtít zhubnout. Obsahuje totiž silné antioxidanty, které zpomalují růst tělesné hmotnosti. V jeho složení je také chlorofyl, minerály, vitaminy, vláknina a aminokyselina L-Theanine, která pomůže k relaxaci. Zkuste příště změnit váš klasický sypaný zelený čaj za čaj Matcha, určitě si ho zamilujete!

Rooibos

Rooibos nemá svůj původ v čajovníku, za čaj je však považován jeho podobnou přípravou. Jeho hlavní surovina se získává z kůry 1.5 metrů vysokého keře, který má červenohnědé jehličky a neobsahuje kofein. Čaj Rooibos má velmi jemnou chuť a mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Je bohatým zdrojem antioxidantů, pomáhá při depresích, zlepšuje trávení a v neposlední řadě vám pomůže při spalování tuků.

 

Dostali jste chuť na některý z netradičních čajů? Nechybí vám doma konvička na čaj se šálkem, díky kterým si budete moci užít skvělý čajový dýchánek? Pak si kupte jeden z netradičních sypaných čajů a můžete si připravit pravý čajový rituál už dnes!

 

 

reklama: