www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 10/23/2017 - 12:13

Neporušená krajina, divoké přírodní scenerie, přívětivé ceny a spoustu zážitků nabízí Slovinsko. Lyžování na upravených sjezdovkách, snowboarding pro začátečníky i pokročilé, skipasy pro děti do šesti let zdarma, k tomu připočtěte pohostinnost, ubytování na úrovni a vyhlášenou kuchyni plnou domácích specialit, jako jsou polévka jota, štrúdl, klobásy nebo jelita.

Popularita přírodních parků a historického dědictví sahá hluboko do minulosti

Už slavný britský přírodovědec, sir Humphry Davy se vyjádřil o slovinském Zelenci jako o nejkrásnějším místě Evropy. Národní parky, vodopády, jezera, údolí a pohoří nejsou jedinými cíli, které tuzemští i zahraniční turisté teprve začínají objevovat. Bohaté kulturní dědictví nabízí spoustu příležitostí, jak smysluplně naplnit čas relaxace po dnech plných sportovních aktivit. Muzea, kaple, památníky, kostely i historické objekty jsou hodny návštěvy nejen v zimním období.

Lyžařské soutěže FIS proslavily Kranjskou Goru

Lyžování ve Slovinsku proslavily soutěže organizace FIS, jež se konají v Kranjské Goře, v pohoří Pohorje a Rogle. Tím, že mají zimní sporty v zemi dlouholetou tradici, není nouze o perfektní servis, sjezdovky různých obtížností a stoprocentní služby. Náhorní plošinu Bloke prvně zmínil historik Janez Vajkard Valvasor v 17. století.

Sprotovní aktivity, relaxační možnosti a zábava

Horská vesnička Kranjska Gora leží v malebném údolí mezi Julskými Alpami a pohořím Karavanke v nadmořské výšce 800 metrů. Ideální vzdálenosti šest kilometrů od Rakouska a 6,5 km od Itálie řadí středisko ke snadno dostupným destinacím i pro našince, již chtějí ozkoušet zimní radovánky v jiném prostředí než rakouských či italských Alpách. Vybavenost městečka zahrnuje obchody, restaurace, pizzerie, bary, banku, poštu a noční klub. Různorodost sportovních aktivit dává prostor lyžařům a snowboardistům, pěším turistům, běžkařům a bruslařům. V relaxačních zónách se nacházejí wellness, bazény a sauny. Lyžovačka – Gora – představuje sjezdovky, jež jsou rozloženy ve výšce 785 – 1215 m. n. m. s obslužností pomocí sedačkových i běžných lanovek. Objevte krásy slovinských hor, pokud už vás nudí italské a rakouské Alpy.

 lyžování ve Slovinsku

reklama: