www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, So, 03/12/2016 - 22:18

Známé přísloví hovoří o tom, že by měl mít každý muž u sebe nůž. Skutečnost taková být určitě nemusí, jelikož v současnosti není nutné být ozbrojený. Pokud ale máte malý dobře ostrý nůž, můžete si poradit v mnohých situacích, které vyžadují použití ostří. Výbornou volbou je nůž v kartě. Jedná se o malý kompaktní nožík, který je uschován v kreditní kartě. Tu si můžete logicky velmi jednoduše uschovat v peněžence stejně, jako je tomu u ostatních dokladů totožnosti, slevových poukazů a kreditek. Tento skvělý pomocník má ale i spoustu ostatních výhod, které si postupně popíšeme v následujících řádcích.

Buďte neustále připraveni

Člověk nikdy neví, kdy bude potřebovat ostří, a to zejména na otevření nejrůznějších plastových obalů, krájení některých běžných věcí, či na cokoli jiného. Velkou výhodou je především fakt, že je určen nůž do peněženky. Je možné nosit ho prakticky kdekoli jinde, nicméně primárně patří sem. Pravda je taková, že spousta lidí nemá v kapsách místo a potřebuje tedy věci uschovat i někam jinam. Peněženka stoprocentně ještě jednu kreditní kartu navíc snese. Vy zároveň budete mít kompaktního pomocníka, který vám nabídne služby pokaždé, když jej budete potřebovat.

Minimální hmotnost a rozměry

Máte strach, že by vám mohl nůž v kartě zavazet? Vůbec nemusíte! Hmotnost tohoto produktu činí pouze 13 gramů. Je tedy naprosto zanedbatelná a v podstatě možná i nižší, než je tomu u ostatních platebních, kreditních a slevových karet. Maximálně flexibilní jsou i její celkové rozměry, a to konkrétně 5,6 x 54 x 2,2 mm. Jedná se o klasickou velikost jakékoli standardní kreditní karty.

Multifunkční využití v přírodě samozřejmostí

Pokud si sami vzpomenete, na jaké činnosti jste kdy potřebovali standardní ostrý nůž,nůž v kartě určitě přijdete i na mnohé situace, kdy by se vám mohl zmiňovaný kreditní nůž hodit. Přesto některé možnosti jeho použití uvádíme jako příklad. Začít bychom mohli kempováním. Jestliže vyrazíte do přírody, můžete se spolehnout na to, že se bez nože prostě a jednoduše neobejdete. Nechcete-li mít o zavazadlo více, máte s kreditním nožem vyhráno. Mnohdy se také může stát, že zavírací kempovací nůž zapomenete. Kreditní model budete mít vždy ve své peněžence, kterou budete mít stoprocentně u sebe. Určitě nemusíte mít strach, že byste za pomocí jeho ostří nebyli schopni něco uřezat. Naopak, dokážete doslova divy. Kvalitní ostří si poradí jak například se dřevem, tak i s jakýmikoli plasty anebo jiným materiálem, který je zapotřebí řezat.

Hodí se i v domácnosti

Vynikající možnosti nabízí nožík i v domácnosti. Je sice jasné, že máte po ruce většinou standardní nože, nicméně například na zahradě se vám do kuchyně pro některý z nich nebude chtít jít. Pokud tedy budete potřebovat okrájet nějakou zeleninu, máte s kapesním karetním nožem vyhráno. Bez problémů můžete uříznout i některé plodiny přímo na záhonu. Typické jsou zejména cukety. Vyrážíte-li do volné přírody, rozhodně jej oceníte třeba v případě procházky na houby. Když zapomenete houbařský nůž, stoprocentně se vám kreditní bude hodit. Z dalších užití jmenujme například i možnost otevření obálky, rozříznutí plastových obalů anebo cokoli jiného, kdy je nutné využít nabroušené ostří.

Černý naostřený elegán

Tento moderní skládací nůž je vynikající i po designové stránce. Určitě nejde pouze o nějaké ostří, které by bylo nějak neuměle schované v kreditní kartě. Elegantní černé polypropylenové plastové tělo dokonale ukrývá nerezovou čepel, která je maximálně naostřená. Černá barva je univerzální a hodí se fakticky ke všemu, co máte na sobě a k dalším doplňkům outfitu. Pokud ale nebudete chtít, nůž prostě a jednoduše nemusíte vůbec vytahovat, budete jej mít pouze v pohotovosti. Jedinou jeho nevýhodu představuje snad jen to, že do letadla si ho vzít nemůžete.

nůž do peněženky

Foto zdroj: www.dopenezenky.cz