www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 07/30/2018 - 12:00

Žehlení nepatří zrovna mezi nejpopulárnější domácí práce. Najdou se sice tací, kteří tuto činnost považují za příjemnou relaxaci, ovšem jedná se spíše o výjimky. Ti ostatní hledají naopak příležitost, jak se mu maximálně vyhnout. To se nám však tak úplně nepodaří, a to navzdory tomu, že v obchodech dnes můžeme vybírat kousky z nemačkavých materiálů, a díky šikovným sušičkám některé kousky prádla ani žehlit nemusíme.

Stop pomačkaným oděvům

V našem šatníku mají ale stále své místo oděvy, které se bez žehličky prostě neobejdou. Třeba košile, ve kterých chodíme do zaměstnání, na důležitou schůzku a na další místa, kde bychom měli působit reprezentativně. A je jasné, že pomačkané „cosi“ tento dojem opravdu nevzbudí. Nemluvě o tom, že ani my sami bychom se v takovém kousku oblečení necítili dobře a naše sebedůvěra, spokojenost a dobrá nálada by byly ty tam.

Aby žehlení byla hračka

Samotné žehlení si můžete maximálně zjednodušit šikovnými triky. Třeba tím, že budete prát na nižší otáčky nebobudete používat aviváž, která prádlo změkčí a vyhladí. Záležet si dejte i na správném a pečlivém věšení,všechny švy, rukávy i nohavice pěkně narovnejte.Halenky,košile či bundy pověste rovnou na ramínko, ať na nich nezůstanou otisky od kolíčků ani žádné přehyby. Skvělou službu vám prokážou také sušičky, mnohé z nich totiž disponují speciálními programy pro snadné žehlení – těmi se ostatně mohou pochlubit i některé pračky.

Šikovný pomocník doma i na cestách

Hlavní roli ovšem sehrává samotná žehlička. Ta by měla být dostatečně kvalitní, aby vám s ní šla práce pěkně od ruky. Nejšetrnější a nejbezpečnější metodou, jak nejlépe vyžehlit pomuchlané oblečení představuje pára. Proniká totiž přes vlákna, uvolňuje je a látku vyrovnává, tím chrání materiály a prodlužuje jejich životnost. Dokonalým pomocníkem, který vám pomůže zdolat horu vypraného prádla levou zadní, je proto parní žehlička. Pokud se vám nechce hrbit nad žehlicím prknem, nebo potřebujete dát do „pucu“ jen jeden kousek, ve kterém hodláte vyrazit večer do divadla, pak sáhněte po Jiffysteameru a během pár minut máte po starostech. Prádlo s ním vyžehlíte přímo na ramínku, takže si ušetříte nejen prostor, ale i čas. K dostání jsou i jeho cestovní verze, díky nimž budete vypadat jako ze žurnálu i na dovolené poté, co vybalíte věci z kufru. Můžete tak směle vyrazit korzovat rovnou na kolonádu!

 

 

 

reklama: