www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 12/19/2017 - 19:52

V případě stavebních strojů i nákladních vozů je odolnost pneumatik velmi důležitá. Nutno si uvědomit, že vhodně vybrané pneumatiky zvyšují nejen bezpečnost, ale také šetří finanční náklady na provoz daného vozidla.

Pneumatiky na stavební stroje a pneu na nákladní vozy je možné vybírat na základě šířky, profilu, ráfku, dezénu nebo dalších parametrů. Co všechno tedy hraje roli?

Pneumatiky pro stavební stroje

Pneumatiky na stavební stroje umožňují práci v náročném terénu. Jsou určeny pro nejrůznější těžké stroje, jako jsou bagry, vysokozdvižné vozíky, nakladače, manipulátory nebo stroje řízené smykem. Všechny tyto stroje vyžadují kvalitní pneumatiky, díky nimž se mohou bez větších obtíží pohybovat ve ztížených podmínkách a které bez problémů odolají i většímu zatížení.

Pneumatiky pro nákladní vozy

V případě pneumatik na nákladní automobily je kladen důraz na dlouhou životnost, zejména v porovnání s pneumatikami určenými pro dodávky. V případě nákladních automobilů jsou pneumatiky přece jenom vystaveny mnohem větší zátěži a většinou také musí urazit mnoho tisíc kilometrů.

Sortiment pneumatik pro nákladní automobily zahrnuje letní i zimní pneumatiky, ale také modely, které jsou vhodné k celoročnímu užívání. V našich zeměpisných šířkách hrají podstatnější roli jiné parametry. Pneumatiky se totiž liší i podle jejich umístění. Jiná je pneumatika na přední nápravě, jiné jsou pneumatiky záběrové a liší se také pneumatiky určené pro návěs. Velkou roli při výběru hrají také trasy. Určitý typ pneumatik si žádají dálnice, jiné regionální silnice se spoustou zatáček.

Společnost Nekvinda - Zemědělská technika, a. s., nabízí vysoce odolné pneumatiky pro zemědělskou a stavební techniku určenou do těžkých provozů. Zastoupeny jsou například pneumatiky značek BF Goodrich, Conti, Firestone, Kleber, Kormoran, Michelin, Mitas, Taurus a další.

reklama: