www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 01/03/2018 - 13:46

Vchodové dveře jsou takovou pomyslnou bránou do vašeho domova. Každý, kdo k vám zamíří, si jich všimne. Jsou vaší první vizitkou a podle toho by také měly vypadat. Ovšem stejně jako u jiných věcí v životě i tady platí, že není dobré dbát pouze na vzhled. Úplně prvními parametry, které by vás měly zajímat, jsou rozměry a panty. Dveře k vám domů musí pasovat, a to nejen rozměrově, ale také správnou stranou. Levé dveře poznáte tak, že když se před ně postavíte, abyste viděli panty, máte je po levé ruce. Jsou-li napravo, jedná se o pravé dveře.

Hliník nebo plast?

Pak přichází na řadu materiál. V současné době je největší zájem o hliníkové a plastové vchodové dveře. Plastové varianty jsou vhodné do malých bytových domů a rodinných domků. Bývají sice levnější, avšak nemají tak dlouhou životnost ve srovnání s hliníkovou variantou. Oproti tomu hliníkové vchodové dveře jsou pevné, hodí se tedy i do komerčních objektů, kde se dveře často otevírají. Nijak se nekroutí a nedeformují, odolávají vnějším podmínkám a bez problémů vydrží i 50 let. Je tedy jen na vás, zda do nich investujete. Ani plastové varianty ovšem nejsou špatné. Technologie pokročily a výrobci nabízí velmi precizní řešení.

Potřebujete vnést do předsíně světlo?

Další důležitou volbou je výplň. Dají se sehnat různé typy vchodových dveří s prosklenými výplněmi i bez nich. Sklo volte v případě, že chcete trochu prosvětlit chodbu. Pokud ne, můžete zvolit dveře s výplněmi z vysokotlakého laminátu. Ty jsou stabilní a lehce se udržují. Na výběr je opět i plast, ovšem výplně z ABS a PMMA plastů mají nižší stabilitu. Kdyby na ně pražilo slunce nebo stály několik měsíců v tuhém mraze, uškodilo by jim to. Do hliníkových i plastových dveří lze dát HPL výplně s dřevodekorem. S barvami si starosti nedělejte. Výběr je tak obrovský, že dveře bez problémů sladíte s okny či s jakýmkoliv jiným prvkem vašeho domu.


reklama: