www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 11/10/2017 - 08:16

Některé děti jsou zvyklé od mala usínat ve své postýlce, jiné se válí v manželské posteli s rodiči. Tak či tak ale jednoho dne přijde chvíle, kdy se osamostatní a začnou uléhat ve svém pokoji na vlastní lůžko. Jaké by mělo být a podle jakých kritérií ho vybrat?

Obchody s nábytkem nabízí poměrně bohatý výběr, a rodiče tak mohou být z nabídky zmatení. Co vlastně sledovat?

Chcete postel, co vydrží až do dospělosti?

Základem je rozmyslet si, zda vás zajímají čistě dětské postele, nebo pořídíte klasické lůžko, jež vydrží dítěti až do dospělosti. Dětské modely jsou pochopitelně hezčí, dítě pak může usínat třeba na lůžku připomínajícím závodní formuli či v domečku. Z toho ovšem jednoho dne vyroste a vy budete muset pokoj předělat. Rozmyslete si, zda jste na tohle připravení.

Pokud má postel dlouho vydržet, měla by být i dostatečně bytelná. Z materiálů se dá doporučit masiv. Vyhněte se levným modelům. Dětské postele levně se sice dají sehnat i v supermarketech, jenže kvalita bývá nevalná. Praskají rošty a člověk aby se pomalu bál na takovém místě uléhat.

Raději vyšší, nebo nízkou?

Čím starší člověk je, tím více dokáže ocenit vysokou postel. Lépe se z ní vstává a působí honosněji. U dětí ovšem pozor, pád z vyvýšené postele by nebyl zrovna příjemnou záležitostí. Vhodnou variantou jsou dětské postele se zábranou. Zpravidla ji lze oddělat, takže až dítě trochu povyroste, můžete je sundat. U dvoupatrových postelí nesmí zábrany chybět.

Jak uspořit místo?

Pokud máte spíš menší dětský pokoj, existuje několik řešení. Velmi oblíbené jsou celé sestavy, kdy je postel patrová a pod ní se nachází stolek či skříňky. Skvělou volbou jsou i postele s úložným prostorem. Nezapomeňte, že i pod „běžnou“ postel lze ukládat věci. Pořiďte si pěkné krabice, třeba na kolečkách, a umístěte je pod postel.

Nejlepší bude, pokud se podíváte přímo na nabídku některých obchodů a zjistíte, co všechno se vlastně dnes prodává. Určitě najdete řešení do vašeho domova.

reklama: