www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 10/29/2017 - 10:42

Chcete si pořídit kočku a lámete si hlavu nad tím, jaké plemeno by k vám sedělo nejlépe? Možností existuje celá řada a jednotlivé kočičí rasy se liší nejenom svým vzhledem, ale i typickými povahovými rysy. Každá plemena mají specifické příběhy a vážou se k nim zajímavé tradice. Ať už se chcete stát chovatelem, nebo pouze spokojeným majitelem kočky s rodokmenem, dopředu si zjistěte, co od vybrané kočky můžete zhruba očekávat.

Chlupatá lesní lovkyně

Zajímavé plemeno se silnými loveckými instinkty je norská lesní kočka. Má dlouhou srst a dokáže snášet i chladné prostředí. Vypadá elegantně a má skvělé povahové rysy. Většinou si rády hrají s dětmi, jsou přátelské s klidnou povahou. Výhodou je, že se jedná o přírodní plemeno a není nutná přílišná údržba srsti. Základem však je pořízení si kočky z chovatelské stanice s dobrými podmínkami, protože v případě množíren mohou být jedinci plaší a bude jim chybět typická povaha.

Inteligentní kočka původem z Egypta

Dalším velmi zajímavým plemenem je egyptská mau. Má luxusní vzhled opravdu připomínající kočky doprovázející egyptské faraony. Vyniká někdy až výjimečně vysokou inteligencí a mazaností. Jakmile si něco usmyslí, jen velmi těžko ji přemluvíte k opaku. Na druhou stranu však dokáže být loajální ke svým lidem a díky její hravosti si s ní užijete i dost zábavy.

Citlivá a přítulná společnice

Kočka s občasnými záblesky psí povahy je jakýmsi kompromisem v případě, že váháte mezi pořízením psa nebo kočky. Barmská kočka má typické elegantní zbarvení s tmavšími oblastmi okolo čumáčku, na uších a na ocásku. Je překvapivě učenlivá a může se naučit i několik povelů. Vyniká svou láskou k majiteli a oblíbeným lidem. Kvůli tomu není dobré nechávat ji dlouho samotnou, protože se začne nudit a může se pustit do ničení věcí. Je přítulná, zvědavá a ráda si hraje. Většinou není agresivní na jiná zvířata v bytě, to však hodně záleží na jedinci a na přístupu majitele.

reklama: