www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 10/10/2017 - 19:30

Je pravda, že míchané alkoholické i nealkoholické nápoje patří spíše na letní párty, nemusí to však být pravidlo. Míchané nápoje se v současné době těší velké popularitě, a tak se vlastně hodí na jakoukoliv oslavu. A to hlavně proto, že v podstatě neexistují hranice, smíchat se dá prakticky všechno, co vám chutná, tím pádem si můžete lehce vytvořit svůj vlastní drink.

Míchané nápoje

Domovem míchaných nápojů neboli koktejlů jsou Spojené státy americké. Na začátku devatenáctého století se pak tento název vžil pro všechny alkoholické nápoje. Zatímco dříve byly doménou jen skutečných profesionálních barmanů, dnes už řadu z nich zvládnete i sami doma. Stačí pouze dodržet pár rad a tradičních postupů. Základem dobrých míchaných koktejlů je samozřejmě především kvalitní alkohol. Velmi zajímavé kombinace chuti vám pomůže připravit například gin. A pokud nechcete opravdu šlápnout vedle, zkuste premium gin Beefeater. Žádný koktejl se také neobejde bez dostatečného množství ledu. Ten je vlastně hned druhou hlavní přísadou. A žádnému barmanovi by rozhodně neměl chybět šejkr, bez něj koktejl také nepřipravíte. Pak už stačí jen všechny přísady vložit dovnitř a míchat. V závěru určitě oceníte i barmanské sítko, díky němu nápoj přelijete do sklenice čistý a nedostanou se vám do něj zbytky ovoce a ledu.

Tequila Sunrise

Naprostou klasikou, kterou by měl umět umíchat každý barman, je například Long island ice tea nebo Tequila Sunrise. Druhý jmenovaný koktejl vznikl v americké Arizoně a svůj název získal díky vzhledu. Sunrise znamená totiž v překladu z angličtiny východ slunce a právě jako vycházející slunce koktejl vypadá. Na jeho přípravu je potřeba kvalitní tequila, nejlépe mexická Olmeca, pomerančový džus, grenadina a samozřejmě led. Důležité je, abyste grenadinu do sklenice přidali samostatně až nakonec, v tom případě se totiž usadí na dně, a drink vypadá tak, jak má.

reklama: