www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 05/02/2018 - 16:28

Nedávný průzkum prokázal, že za polovinu neplánového početí může hormonální antikoncepce. Jak je to možné? V první chvíli asi každého napadne, že na vině je nesprávné užívání antikoncepčních pilulek. V určitých případech ano, ovšem v mnoha ne. Hormonální antikoncepce skutečně neposkytuje stoprocentní ochranu stejně jako prezervativ, na jehož obale je tento fakt i uveden. Co dělat ve chvíli, kdy tedy použitá antikoncepce selže? Nebo když dojde k nechráněnému styku?

Šanci zabránit nechtěnému početí máte do 72 hodin

V prvé řadě bychom měli říct, že se nebudeme bavit o potratu, který je velmi citlivou záležitostí, a to především pro samotnou ženu. Budeme se bavit o momentě, kdy je ještě možné početí zabránit tak, aby k němu vůbec nedošlo. Tento moment trvá zpravidla 72 hodin od nechráněného pohlavního styku. Dá se říct, že je to poměrně dlouhá doba na to něco udělat. Ovšem čím déle otálíte, tím snižujete své šance na úspěch.

Co je tedy ve vašich silách? Zapomeňte na bláznivé babské rady, skutečně nepomáhá tancovat nahá při úplňku, ani žádné výplachy, které vám navíc mohou přivodit zdravotní komplikace. Nejúčinnějším řešením je užít Afternor. Ten lze navíc koupit bez lékařského předpisu. 

Co je Aternor a jak mi může pomoci?

Afternor, též zvaný pohotovostní nebo nouzová antikoncepce, je účinným přípravkem volně prodejným ve všech lékárnách. Není vhodný k pravidelnému užívání, bere se pouze jako tableta po nechráněném styku v krajním případě.

Jak Afternor pracuje? Hlavní složkou léčiva je levonorgestrel, který najdeme téměř v každé hormonální antikoncepci, ovšem v nižší koncentraci. Levonorgestrel je syntetický hormon progestin, jenž mění prostřední v ženském pohlavním ústrojí a brání v oplození a usazení vajíčka. Laicky řečeno, větší míra hormonu v těle ženě nedovolí otěhotnět. K početí dochází do tří dnů od nechráněného pohlavního styku, nikdo však nedokáže určit, zda k oplození vajíčka dojde 10, 30 nebo 60 hodin po styku. Proto je důležité vzít si tabletu po styku co nejdřív.

reklama: