www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 12/11/2017 - 22:22

Chystáte se prodávat nemovitost a ptáte se, jakou máte nastavit cenu? Tržní cena bytů v Brně je velmi proměnlivá a záleží na mnoha faktorech. Za kolik by se prodal ten váš? Máme pro vás pár tipů, jak stanovit cenu nemovitosti, a prozradíme, kde zjistíte tržní cenu zdarma.

Jak se stanovuje cena

S cenami výrobků se setkáváme dnes a denně. Během nákupů srovnáváme cenové hodnoty a snažíme se vybrat tu nejvýhodnější nabídku. Ve většině případů hodnotíme poměr cena/výkon, a nacházíme se tak v pozici poptávajícího, který buď na stanovenou cenu přistoupí, nebo ne.

Při koupi tak dochází ke kompromisu mezi poptávajícím a nabízejícím. Co tím máme na mysli? Představte si, že si jdete koupit chleba. Asi těžko za něj dáte za 500 korun, stejně tak zřejmě neusmlouváte prodavače, aby vám jej prodal za jednu korunu.

Oba si musíte navzájem vyjít vstříc a často i slevit ze svých nároků a cena, na které se shodnete, je onou tržní cenou, tím bodem, ve kterém se střetává nabídka s poptávkou. Stejně tak je to i u prodeje bytu v Brně.


 

Tipy pro stanovení tržní ceny

Přibližnou cenovou hladinu stanovíte podle ceny podobných nemovitostí v dané lokalitě či okolních ulicích. Podívejte se na realitní inzerci, vyhledejte Brno byty, a tím si uděláte přehled, jak se ceny v dané oblasti pohybují. Proč se jedná o cenu přibližnou? Ceny, za které se nemovitosti inzerují a za které se finálně prodají, jsou dvě odlišné položky.

Podle statistik se od tržní ceny, tedy částky, za kolik se byt skutečně prodá, liší až o desítky procent. Vždy srovnávejte nemovitosti podle podobných parametrů, například byt v panelovém domě bude mít odlišnou hodnotu než v domě cihlovém, ačkoli jsou ve stejné lokalitě.

Cena nemovitosti a rekonstrukce

Investovat do rekonstrukce není při prodeji nemovitosti vždy výhodou. Váš vkus se nemusí setkat s pochopením u potenciálních kupujících. Neplatí zde pravidlo, že náklady na rekonstrukci přičtete k ceně bytu. Naopak. Odstranění růžových kachliček může být pro kupujícího investicí navíc, a tím i důvodem ke snížení tržní ceny.

Šikovné tipy, jak se připravit na prodej bytu v Brně a navýšit cenu nemovitosti až o 20 % najdete na blogu zipHOME.cz realitní seznamky. Při stanovování tržní ceny nemovitosti je potřeba zohlednit každou maličkost a vyhnout se subjektivnímu hodnocení. Objektivně zhodnoťte možnosti, které nabízí samotná nemovitost i okolní prostředí.

Jak zjistit cenu bytu v Brně zdarma

Není nic snazšího než si nechat stanovit tržní cenu vašeho bytu na prodej Brno. Na zipHOME.cz realitní seznamce zjistíte tržní cenu zdarma. Realitní seznamka zipHOME.cz vám pomůže s kompletní přípravou vaší nemovitosti na prodej: od stanovení tržní ceny a nastavení prodejní strategie, poradí, jak správně napsat inzerát či nafotit nemovitost. Samozřejmostí je inzerce na prestižních realitních serverech. To vše snadno a bez realitky.

Celým prodejem vás provede zipHOME asistent, tipy a návody najdete podle jednotlivých témat v blogu v sekci pro prodávající.

Špatně nastavená cena pokazí celý prodej

Přípravu na prodej bytu v Brně nepodceňujte. Příliš vysoká, a naopak i nízká cena umí prodej pěkně znepříjemnit. Pokud uvedete cenu výrazně nižší, než za jakou se podobné byty Brno pohybují, vzbudíte sice rozruch v inzerci a dveře se na prohlídkách netrhnout, ale zbytečně přijdete o peníze, které byste při správně stanovené ceně mohli mít. Podezřele nízká cena také vysílá signál, že s nemovitostí „něco je“.

A jak poznáte, že jste to s cenou přestřelili příliš vysoko? Nikdo se vám na inzerát neozve, a pokud ano, ihned začne vyjednávat o slevě.

Správně nastavená tržní cena zohledňuje všechny parametry prodávané nemovitosti, je mezi nabídkami bytů v Brně konkurence schopná. Jak na to? Zjistěte tržní cenu své nemovitosti zdarma na zipHOME.cz, kde vám také pomohou s nastavením správné prodejní strategie.

 

reklama: