www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 05/09/2018 - 23:23

Česká republika je označována jako eshopová velmoc. A to v přepočtu konkrétních internetových obchodů na počet obyvatel. Právě tato forma byznysu je v posledních letech nejvyhledávanější. Ti, kteří se rozhodnou pro tuto formu podnikání, mají k dispozici tři varianty:

Právě poslední možnost se jeví jako nejlepší. Proč tomu tak je a jak vychází v porovnání s ostatními?

Rychlost spuštění eshopu

První důvod je spojený s rychlostí a jednoduchostí zprovoznění. Zde musíme říci, že konkurenční varianty pronájem e-shopu poráží na plné čáře. Obvykle nemusí prvotní zprovoznění trvat déle než pár minut.

Poté už ho stačí naplnit zbožím, zákonnými informacemi a začít prodávat. Možným konkurentem s ohledem na rychlost jsou open source systémy. Ty už také bývají připraveny k ostrému startu, ale ne vždy se vše podaří tak hladce, jako u pronajímaného řešení.

Cena eshopu

Zde musíme jasně říci, že určitě dominují bezplatná internetová řešení. A to proto, že jsou zdarma. Na druhou stranu připomeňme, že ne vždy mohou nabídnout tolik funkcí, jako eshop k pronájmu.

Výsledné sumy účtované programátory za jakékoliv úpravy mohou dané řešení prodražit, a to popředí se opět dostává pronájem. Jak proto, že mnohé základní a omezené verze mohou být také zdarma, tak i proto, že cena měsíčních pronájmů se s ohledem na konkrétní platformu může pohybovat i v desítkách korun za měsíc.

Nejhůře s ohledem na cenu vycházejí eshopy na míru. Náklady mohou jít do desetitisíců, což je pro začínajícího podnikatele suma, kterou obvykle nemá. Na druhou stranu jde o jednorázovou platbu, bez nutnosti dalšího placení – pokud pomineme náklady na hosting.

Možnosti úprav

V souvislosti s možnostmi budoucích úprav je nejlepší cestou bezplatné eshopové řešení. To proto, že se v nich orientuje mnoho programátorů a jakékoliv budoucí zásahy nejsou problém. Dobře, i když o něco hůře, na tom je řešení na míru. V něm se obvykle zvládne orientovat jednotlivec nebo firma, která ho vytvořila.

Pronájem e-shopu v tomto porovnání vychází naopak nejhůře. Jak proto, že daný systém je uzavřený, tak i proto, že případné úpravy může realizovat jenom poskytovatel pronájmu, a to za celkem vysoké sumy peněz.

Stabilita, bezpečnost a jistota provozu

Pronajímané řešení, poskytované velkou firmou, je obvykle spojeno s pravidelnými zálohami, monitoringem, i okamžitou technickou podporou. Výpadky jsou často minimální, a když k nim dojde, je vše vyřešeno v nejkratší možné době. Dobře si může stát i systém vytvořený na míru.

Naopak problém mohou být open source systémy. Není nic výjimečného, že se pravidelně objevují bezpečnostní hrozby, problémy s aktualizacemi, a podobné situace, které mohou internetový obchod vyřadit z provozu na hodiny i dny – než se podaří najít programátora, který chybu opraví.

Autor: Zoner inShop – profesionální e-shopové řešení

reklama: