www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 08/27/2018 - 16:44

Změna bydlení, nečekané dědictví či stěhování do zahraničí – to vše jsou velké milníky v životě nás všech. Prodej nemovitosti však není věc, kterou byste dělali běžně. Je proto dobré přizvat odborníky, kteří vás tímto procesem provedou. Je však mnoho věcí, které můžete udělat i vy sami.

Spolehlivá realitní kancelář

Jakmile dospějete k názoru, že chcete prodat byt či dům, vaše první kroky by měly mířit do realitní kanceláře. S pomocí odborníků se totiž můžete vyvarovat mnoha chyb, které byste z neznalosti mohli učinit. Při výběru realitní společnosti se zaměřte zejména na to, jak jsou zavedení na trhu, na zkušenosti ostatních a na přístup, který k vám jakožto ke klientovi mají. Dobrá realitní kancelář vám poskytne veškeré potřebné informace, vysvětlí vám celý proces prodeje, a co vše bude potřeba zařídit. Výjimkou není ani odhad ceny nemovitosti zdarma.

 

Co můžete udělat vy

Zatímco realitní kancelář se bude starat o propagaci a potencionální kupce, vaším úkolem je nemovitost připravit k prodeji. Pokud máte pocit, že je jedno, jak byt či dům vypadá, protože budoucí vlastník si jej bude chtít stejně přizpůsobit obrazu svému, jste na omylu. Většina lidí se při prohlídce rozhoduje v první řadě emocemi a až poté se zaměřují na praktické věci. Pokud tedy bude prostor špinavý, neudržovaný a nebude zde příjemně, je velká pravděpodobnost, že bude svého kupce hledat dlouho. Co tedy udělat? Pečlivě ukliďte a proveďte nezbytnou údržbu. Spravte kapající kohoutky, vymalujte zašlé stěny, vyměňte nefunkční žárovky. Pokud ještě v domě či bytě dále bydlíte, schovejte rodinné fotky, sbírku porcelánových hrnečků či vystavené sběratelské předměty. Omezte se pouze na nezbytný nábytek, neutrální dekorace a naaranžované květiny. Prostoru prospěje, pokud bude vzdušný, světlý a na první dojem příjemný.

 

A co vy? Také prodáváte byt či dům? 

 

reklama: