www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 08/04/2017 - 11:25

Léto je jako stvořené pro vodní radovánky, výlety po věhlasných památkách a relaxaci u moře. Nejinak tomu je i v dechberoucím Řecku. Co se vám vybaví jako první, když se řekne dovolená Řecko? Jistě, slavná Akropolis, božský Olymp, mýty a legendy i horké slunce. Pokud se rozhodnete pro zájezd do tohoto působivého a úchvatnou historií obdařeného státu, prožijete nejkrásnější relaxaci v životě.

Na prvním místě jsou Atény

Jakmile vkročíte do města nesčetných památek, doslova se vám roztřesou kolena. Spatříte divy architektury, které nemají ve světě obdoby. Půvabné město Atény, leží na poloostrově Attica, jen kousek od Saronského zálivu. V tomto směru se vám zalíbí nejen Akropole, Poseidonův chrám, Dionýsovo divadlo či chrám boha Dia Olympského, ale také nádherné pláže a ochutnávka plodů moře. Na každém kroku se vám doslova otevřou dějiny Řecka.

Kam se vypravit na pevnině?

Řecká pevnina zaujme Apollonovým chrámem u Bassae, který byl postaven asi 450 až 420 před naším letopočtem. Není divu, že patří mezi skvosty UNESCO. Neméně zajímavé jsou vykopávky ve Verině, rovněž se pyšní titulem světového dědictví. Delphi, Soluň i klášter Daphni patří mezi nejpřitažlivější místa řecké pevniny. Skutečnou perličkou jsou Mykény, město s drahocennými diamanty architektury.

Když se řekne Řecko, není to jen koupání a památky

Jak by se vám líbila dovolená Řecko na ostrovech? Věřte, že je naprosto jedinečná. Najednou se ocitnete v krajině snů. Chios, Iónské ostrovy, Kréta, Lesbos či souostroví Kyklady dopřejí malým i velkým výletníkům komfortní odpočinek. Koupání, potápění, windsurfing, jízda na vodních lyžích, poznání přírodních krás a noční rej vám nedají spát. Dovolená na ostrovech je obzvlášť vhodná pro rodiny s malými dětmi. I když se rozhodnete pro relaxaci na podzim, očekávejte příjemné teploty a teplé moře.

reklama: