www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 04/05/2018 - 09:14

V současné době je na pracovním trhu nedostatek kvalifikovaných a spolehlivých pracovníků, dokonce i ve veřejném sektoru. Pokud jste narazili na zajímavé pracovní místo v nějaké veřejné instituci, potom si můžete udělat představu o tom, jaké peníze vám měsíčně přistanou na bankovním účtu, protože se zařadíte do platové třídy podle toho, jaký druh práce budete vykonávat.

V pracovní smlouvě by mělo být vždy přesně definováno, jaký druh práce vykonáváte a jak náročné úkony jsou vaší povinností. Podle toho se potom odvíjí zařazení do konkrétní platové třídy, a tím pádem i samotná mzda.

Dva učitelé mohou mít jiný plat

Uvedeme si příklad. Dva učitelé pracující na stejné škole mají naprosto odlišný plat. Důvodem je, že jsou zařazeni do jiných platových tříd, a to na základě jejich pravomocí. Všechno záleží i na tom, jaké předměty jednotliví učitelé vyučují, co zahrnuje ještě jejich náplň práce a podobně.

Potom se ještě platové tabulky učitelů rozdělují na stupně podle praxe a nejvyššího dosaženého vzdělání, a tak se určitě vyplatí neustále zvyšovat svou kvalifikaci, protože i od toho se plat odvíjí. Platové tabulky se vztahují nejen na učitele, ale například i na zdravotníky, úředníky a policisty. Dokonce se každým rokem platové tabulky mění, neboť čísla se mnohdy o něco málo zvyšují.

Kde najít platové tabulky?

Jestliže hledáte platové tabulky, stačí zabrouzdat na internetu, protože je zveřejňují především pracovní portály. Ale aktualizované informace najdete i na portálu, který se věnuje oblasti vzdělávání a HR. Jedná se o webovou stránku VímVíc.cz, která vám kromě platebních tříd a tabulek poskytne i informace, jak se připravit na pohovor, jak to vypadá v zákulisí velkých a známých firem, jak si říct o zvýšení mzdy a podobně.

reklama: