www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 10/02/2017 - 04:28

Používáme je každý den, a to hned několikrát, nejen doma, ale i v práci a ve škole, kamkoliv jdeme, musíme projít nejdříve jimi. Jsou ze dřeva, plastu i skla. Mohou být moderní i velmi tradiční, těžké a mohutné, ale i automatické. O čem je řeč? Přeci o dveřích. Bez nich by totiž dům ani byt nebyl kompletní. A to samé platí o garáži. I vaše bydlení ocení, a hlavně tedy váš dům a vaše oči, když si ke své garáži opatříte stejně sladěné vedlejší garážové dveře.

Jen málokterý interiér si může dovolit absenci tohoto velmi funkčního, ale v mnoha případech i estetického prvku, který zároveň funguje jako tepelná izolace. Samozřejmě, že vzhled je u dveří důležitý, vždyť dveře jsou tím prvním, co při vstupu do domu i do garáže uvidí hosté. Nejen výběr kování, ale i materiál, z něhož jsou garážové dveře vyrobeny, by měl projít důkladným výběrem majitele domu.

Garážové dveře můžeme mít dvojí:

Vedlejší garážové dveře s přerušeným tepelným mostem

Vedlejší dveře s přerušeným tepelným mostem jsou vždy vzhledově naprosto totožné s vašimi vraty. Vybrat si je můžete opět v jakémkoliv designu, barvě či si zvolit libovolnou imitaci dřeva nebo barevnou fólii. Je samozřejmě možné použít i plné či částečné prosklení nebo nerezový dekor, čímž se vedlejší dveře stanou elegantním doplňkem vaší garáže.

Díky masivnímu hliníkovému rámu s přerušeným tepelným mostem mají velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Stejně jako dvoukřídlá vrata, jsou vždy vybaveny nízkým prahem, čímž je dosaženo vyšší stability celé konstrukce. Masivní hliníková konstrukce s přerušeným tepelným mostem a seřiditelnými panty zaručuje dlouhou životnost těchto vedlejších dveří.

Garážové dveře s nepřerušeným tepelným mostem

Vedlejší dveře s nepřerušeným tepelným mostem jsou tradičním typem vedlejších dveří. Kvůli nepřerušenému tepelnému mostu mají samozřejmě horší tepelně-izolační vlastnosti. Jejich výhodou je však nižší cena. Můžeme si povětšinou vybrat z různého prosklení jako u sekčních vrat nebo si z široké nabídky vybrat jakoukoliv barvu, imitaci dřeva nebo barevnou fólii.

Oba typy vedlejších dveří se montují vždy do otvoru a mohou být otvíravé dovnitř i ven. Vedlejší dveře se však nepoužívají pouze u garážových vrat. Naopak vedlejší dveře, které mají identický vzhled s vraty, jsou velmi vhodnou a elegantní variantou umožňující oddělit pohyb osob a vozidel v průmyslových objektech. I u průmyslových vrat je pochopitelně zachována možnost použití různých typů prosklení a dalších doplňků.

 

reklama: